W jaki sposób kupować dziecku buty

Pierwsze spacery na własnych nogach to nie byle jaki wyczyn a także zadowolenie. Ażeby nic w nich nie kłopotało, mały człowiek powinien posiadać wygodne obuwie.
buty dziecięce
Redaktor: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej, żeby brzdąc po domu latał w skarpetach z podeszwą antypoślizgową, lecz na spacery będzie już potrzebować odpowiednio dobranych bucików. Rozmiar nóżki berbecia zmienia się w pierwszych latach życia o trzy numery rocznie. Dlatego co 3 miesiące warto zweryfikować, czy półbuty Bartek są jeszcze dobre.


Inne artykuły

Zakładasz własne przedszkole? Przeznacz czas na nabycie umeblowania

ściany
Redaktor: home&you
Na podstawie: home&you
Aktualnie dobór przedszkola dla naszego dziecka jest wyjątkowo trudny. Coraz więcej funkcjonujących w mieście placówek zaskakuje śmiałym nastawieniem czy ciekawymi zajęciami.


Przed wycieczką do sklepu z małym dzieckiem wielu rodziców ma tremę. Nic zadziwiającego. Bo jak zweryfikować, czy dziecku w wyselekcjonowanych przez rodzicielkę bucikach jest wygodnie? Roczniak czy nawet dwulatek tego nie zdradzi - półbuty bartek. Za to będzie badawczo rozglądać się po butiku, wspinać na półki, rozsypywać dookoła pudła z butami. Stąd na zakupy powinniśmy iść w obstawie. Kiedy ty będziesz wybierać wzór oraz wymiar bucika, druga osoba zajmie się maluchem. W niektórych marketach można poprosić ekspedientów o pomoc w dopasowaniu obuwia. Czasem mają do dyspozycji nie wyłącznie miarki, lecz również specjalne przyrządy elektroniczne szacujące wielkość stópki i wskazujące właściwy rozmiar, a nawet model bucika. Starym przetestowanym sposobem jest oznaczenie długości stopy malucha na patyczku, który później w markecie wkłada się do buta.
Przy doborze bucików dla niedużego piechura powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi wskazówkami. But musi być dopasowany - prawidłowo trzymać stopę, ale nie ograniczać jej ruchów.


Musi być o jeden cm dłuższy aniżeli stópka dziecka, posiadać szerokie noski, elastyczny zapiętek jak też giętką podeszwę - „OBUWIE” Dorota Bauer.
2019-06-24 13:30:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.