Jak motywować się do pracy?

Każdy ma plany, które chciałby osiągnąć czy też zakłada sobie cele do dokonania. Aczkolwiek w zazwyczaj stopuje sę to na etapie projektowania sobie targetów.
Co się dzieje, że nie dajemy rady postawić kroczku i w jaki sposób zachęcić się do działania? W tym artykule znajdziesz parę tipów, które na pewno pozwolą ci zbliżyć się do wymarzonego efektu.

statuetka biznesowa
Redaktor: DrukXL
Na podstawie: http://drukxl.pl/
Po co chcesz to zrobić?

Pragniesz coś zrobić, ukończyć bieg, zrzucić parę kilo albo wyjechać w ekspedycję do Marko. Ekstra, tylko czy to są aby twoje pragnienia, a może twoich bliskich? Twój partner zdobywa dyplomy w bieganiu i czujesz się przykro, że nie masz totalnie żadnych zdobczy w tej kwestii? Nie wszyscy muszą być gigantem w sporcie (drukxl.pl/40-dyplomy-podziekowania). Jeśli nie masz w sobie pierwiastka rywalizacji, odpuść sobie. Nie panikuj. Bo wytrychem do szczęścia jest postawa i odczucie satysfakcji z podejmowanych działań. Nie obieraj sobie targetu, który nie da ci satysfakcji. Nie marnuj energii na cudze rojenia. Co z tego, że zyskasz nowe medale medale okolicznościowe za przebiegnięcie maratonu, jeśli nie przyniosą ci one radości? Statuetki szklane pewnie jarają twoich bliskich, ale ty pragniesz na przykład nauczyć się rzeźbić w glinie (drukxl.pl/41-trofea-statuetki)? Poszukaj czegoś, co należy tylko do twoich pragnień i nazwij to.

Ścieżka drobnych celów

Masz przed sobą cel. Świetnie. Teraz nakreśl sobie kamienie milowe, które przybliżą cię o jeden krok do przodu. Dobrze, aby były to policzalne cele. Na przykład każdego miseiąca zostawię na koncie przynajmniej trzysta złotych, aby odłożyć w rok na wycieczkę do Rosji. Znajdę sobie nową pracę na dwa miesiące i zbiorę niezbędne pieniądze na wyjazd. Zdobędę kontakt z 2 ludźmi z miejsca, do którego zamierzam jechać. Opracuję plan wycieczki. I tak dalej.


Inne artykuły

Czym jest terapia małżeńska?

Psychoterapia
Redaktor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Terapia małżeńska sprawdza się, bowiem we wszystkich związkach zdarzają się trudne chwile, kiedy masz wszystkiego dosyć, rozmyślasz nawet o rozstaniu. Nim jednak podejmiesz tą decyzję, postaraj się zawalczyć o własny związek. Czasami dopiero psycholog może pomóc naprawić układy między małżonkami.

Siła nawyku

Przeszkodą jest zostawić za sobą przestrzeń komfortu i ruszyć cztery litery. Tak więc kluczem jest wyrobienie sobie dobrych ”nałogów”. Zawieś na lodówce konkretny cel oraz mikro cele. Oznaczaj te, które udało ci się osiągnąć – będą działać jako zachęta. Ustal sobie plan działania i również powieś na lodówce. To przestrzeń, którą odwiedzasz na co dzień – będzie ci przypominać, że masz coś do zrobienia. Poszukaj jakiejś aplikacji do planowania. Niech nowe nawyki wejdą ci w krew.
2019-05-23 07:26:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.