Nasze szkraby przez wiele lat chodzą do szkoły - powinny mieć dobry plecak

Zatroszczmy się o zdrowy kręgosłup swoich dzieci już od najmłodszych lat — za każdym razem kupujmy porządny plecak.


Biorąc pod uwagę fakt, że nasze oseski siedzą w murach szkoły wiele godzin każdego dnia przez minimum dwanaście lat, i to, że są zmuszone codziennie nosić do szkoły kolekcję ciężkich książek, powinniśmy kupić im porządny tornister.
karmienie
Redaktor: AdminOfPlaygroup
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chodzi wszakże o ich zdrowie. Zdrowy kręgosłup to ważna sprawa. Statystyki w obecnych czasach są niepokojące, gdyż okazuje się, że coraz młodsze szkraby mają znaczne kłopoty z kręgosłupem i odczuwają znaczne bóle pleców. Może to pociągnąć za sobą poważne konsekwencje i zakończyć się dokuczliwymi dolegliwościami w dorosłym życiu. Przez określenie dobry tornister, zwykle mamy na myśli ten, który jest dopasowany do pleców malucha. Zatem plecak nie może być zbyt wielki i musi mieć regulowane szelki. Musi posiadać również pasek piersiowy, żeby szelki ciągle się nie zsuwały z ramion — zwłaszcza u drobnych szkrabów czy zimą ze śliskiej kurtki. Najlepiej byłoby, żeby plecak miał wyprofilowane plecy. To najważniejsze. Tornister powinien być wygodny nie wyłącznie od strony zdrowotnej, ale także od logistycznej. Powinien posiadać kilka przegród — na książki, na kanapki oraz na ciuchy i tenisówki na W-F. Ponadto, powinien mieć również kieszeń na butelkę.
Istotnym elementem będzie też uchwyt, żeby plecak dało się powiesić na haczyku przy ławce czy w szatni oraz odblaski, które powinny być wkomponowane w wygląd plecaka tak, aby nasz szkrab był świetnie widoczny na ulicy po zapadnięciu zmroku.
2018-12-12 07:30:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.