Na czym opiera się waldorfski system nauczania?

Jeśli pragniemy posłać potomstwo do szkoły podstawowej, lecz nie chcielibyśmy, żeby było ono traktowane jak trzydzieści pozostałych w tej samej grupie, to możesz wziąć pod uwagę szkoły niepubliczne.
W całej Polce są ich tysiące, a od placówek publicznych różnią się tym, że we wszystkich klasach uczy się mniejsza liczba uczniów. Powoduje to, że nauczyciele mają więcej czasu dla każdego wychowanka. To natomiast powoduje, że niepubliczna szkoła podstawowa, stanowi naprawdę bardzo dobre wyjście. To, co dodatkowo odróżnia takie szkoły to to, że mają one swój odrębny system kształcenia. Ich podejście nauczania może być oparta na całkowicie innym sposobie niż ten, który pamiętamy ze szkół powszechnych. Przykładowo taka niepubliczna szkoła może opierać się na systemie montessoriańskim, który opiera się na tym, że ci sami wychowawcy mogą prowadzić uczniów przez całkowity tok edukacji w podstawówce. Uczą oni większości tematów, a całość ma za zadanie wytworzenie specjalnej więzi między uczniem a jego wychowawcą.


sklep z butami Clarks
Redaktor: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com


Poza tym takie placówki wyróżniają się również tym, że dzieci uzyskują doświadczenie w bardzo miłych oraz okazale zaprojektowanych pomieszczeniach. Następną różnicą jest to, że kształcenie prowadzona jest w tematycznych cyklach, co ma zapewnić większe skupianie uwagi na poszczególnych tematach. Pedagogika waldorfska z kolei charakteryzuje się tym, że bardzo często wykorzystywane są tam zajęcia praktyczne oraz artystyczne.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.