Z jakiego powodu należałoby wysyłać dzieci na organizowane przez szkołę wycieczki?

Od dawna wiadomo, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy innych ludzi. Duża część z nas jeździła na szkolne wycieczki, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Była to doskonała możliwość, żeby odpocząć od nauki oraz spędzać czas z rówieśnikami z dala od szkolnych murów.


Wypad do jakiegokolwiek teatru czy kopalni soli, to dla dzieciaków znaczna dawka nauki, której nie doznałyby tak szybko i z taką przyjemnością, jak właśnie wyjeżdżając na wycieczki szkolne.


przewijak
Redaktor: Koo-di
Na podstawie: Koo-di


Impreza firmowa
Redaktor: Tech Cocktail
Na podstawie: http://www.flickr.com


Innymi słowy nauka przez zabawę w całej krasie. Każdy rodzic i każdy opiekun powinien mieć taką świadomość. Mogłyby to być wyjazdy zagraniczne albo po kraju, podczas których nasze dzieci zdobywałyby wiedzę z przedziału historii czy też astrofizyki. W Polsce istnieją przeróżne parki Narodowe czy Centra Techniki, w których duża dawka zazwyczaj dość trudnej wiedzy jest przekazywana w bardzo łatwy i interesujący sposób. Należy mieć w pamięci, że w programie jednej wycieczki, przykładowo do Ojcowskiego Parku Narodowego, może być zaplanowanych dużo różnorodnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to jedynie wisienka na torcie. Program mógłby albowiem obejmować Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, widowiskowe formacje skalne, Skały Panieńskie czy też Bramę Krakowską.


Inne artykuły

Dlaczego należałoby kupować naszym dzieciakom różne zabawki dydaktyczne?

Mieszkanie na sprzedaż
Redaktor: Loozrboy
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
W jakimkolwiek domu, w jakim mieszkają małe dzieci, jest zabawnie i wesoło. Rodzice wynajdują przeróżne sposoby na wzbogacenie czasu swym dzieciom. Niestety w czasach, kiedy wszyscy jesteśmy bardzo zajęci swoimi obowiązkami służbowymi, bardzo lubimy zabierać swą pracę do mieszkania.


W tym czasie ilość czasu, którą możemy poświęcić naszym dzieciom znacznie się ogranicza i, aby dzieci nie przeszkadzały nam w robieniu czynności, jakie przecież my musimy zrobić w pracy, zajmujemy im ich czas uruchamiając im komputer lub jakieś kreskówki.


Poza wymienioną już integracją z kolegami z klasy, takie szkolne wycieczki uczą także tolerancji dla różnych kultur. Dotyczy to nie tylko wyjazdów do innych krajów, ale również w inny kulturowo region Polski, np. Kaszuby czy Podhale. Wystarczy tylko wyjechać z np. północy Polski i jechać na południe, w góry.


Podczas podróży przez cały kraj z pewnością poznalibyśmy różne kultury, które mają własne tradycje. Z takiego wyjazdu dzieci powrócą zadowolone i z wieloma pamiątkami.
2018-02-22 08:58:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.