Ten dzień okazuje się wyjątkowy dla twojej pociechy, musi rzeczywiście pięknie się prezentować!

Co roku w maju w polskich kościołach mają miejsce uroczystości, podczas których uczniowie mogą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. To podniosła chwila, kiedy dziecko po raz pierwszy może całkowicie brać udział w mszy świętej.

Nierzadko wydarzeniu temu towarzyszy też impreza i młody człowiek zostaje bohaterem dnia. Choć najistotniejszą istotą tych wydarzeń jest sfera duchowa, sporo zainteresowania poświęca się także ich oprawie oraz garderobie dzieci pierwszo-komunijnych.

Dla panienek suknie

Inne artykuły

Sukienki, alby oraz dodatki komunijne dla dzieci do pierwszej komunii

opłatki do pierwszej komunii
Redaktor: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpienia pierwsza komunia dziecka jest bardzo ważkim wydarzeniem - nie tylko dla dziecka, lecz też dla jego rodziców. Wydarzenie to jest bardzo uroczyste i ma niezmiernie znaczące znaczenie, w związku z tym w tym dniu wszystko winno udać się wybornie.


Czasami bywa tak, że wszystkie dzieci idące do Komunii otrzymują takie same stroje, w podobnym przypadku stosuje się zazwyczaj tuniki, które nieco różnią się wykrojem w przypadku chłopców i dziewczynek. Pewne parafie decydują się jednakże na rezygnację z tunik na rzecz sukienek i garniturów. Nacisk kładzie się jednak na to, aby suknie komunijne były śliczne, lecz delikatne równocześnie, najczęściej podobne kreacje są szyte dla wszystkich dziewcząt. Zdarza się, że rodzice nie chcą, by wszystkie dzieci ubierały wyznaczone stroje i wolą szukać sukienki komunijnej na własną rękę. Suknie komunijne (http://www.ubiory-komunijne.pl/sukienki-komunijne) można nabyć w specjalnych sklepach, jak również zlecać ich uszycie wykwalifikowanym krawcowym.

Na sukni się nie kończy

dziewcznka u komunii
Redaktor: Wojciech Doganowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przypadku dziewcząt ubiór komunijny nie sprowadza się tylko do bielutkiej sukienki. Na fryzurę dziewczynek przystępujących do sakramentu nakłada się wianki komunijne. W wypadku, gdy rodzice zamierzają samodzielnie kupować wianek dla swojej córki, mogą uczynić to w salonie z sukienkami komunijnymi. Takie elementy można zamówić również w hurtowniach z dewocjonaliami. Dopełnieniem kreacji komunijnej są białe buciki, jak również sweterek lub narzutka -zobacz tutaj. Nakrycie sprawdzi się w chłodniejsze dni, a także we wnętrzach świątyń, które przeważnie są wyjątkowo zimne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.