Obecne czasy stawiają rodzicom całkiem nowe wymagania i zmuszają do pogłębionej zadumy nad słowem wychowanie

Bycie ojcem pozyskało w ostatnich latach dużą rangę, a reportażami o wychowaniu szkrabów interesują się już nie tylko absolwenci psychologii. Część osób zgłębia taki temat, ponieważ najprościej w świecie nie radzi sobie z wychowaniem syna lub działa z myślą o przyszłości i chce uniknąć późniejszych kłopotów.


dziecko na spacerze
Redaktor: André Hofmeister
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka prewencja pozostaje jak najbardziej zasadna, zważywszy na czasy, w których żyjemy. Bycie rodzicem staje się powoli dużym wyzwaniem i powinnością mającą także na celu ustrzec niedojrzałego jeszcze człowieka przed zagrożeniami czatującymi na każdym kroku.Wedle niektórych edukatorów każda familia jest w jakimś sensie patologiczna - takie sformułowanie może brzmieć po części szokująco, a nawet fantastycznie, lecz kiedy pomyślimy o nadopiekuńczych matkach i maminsynkach, to błyskawicznie uświadamiamy sobie, gdzie leży prawda.

Ową patologię nie podobna wyrugować, więc zamiast ją zwalczać, rozsądniej skupiać się na tych bardziej pozytywnych stronach. Najważniejszą kompetencją w wychowaniu szkrabów - blog świat rodziców, i to niezależnie od ich płci i liczby lat, staje się umiejętność słuchania. Kto z rodziców nie słucha tego, co ma do oznajmienia ich córka, już z góry skazuje się na wychowawczą porażkę. Może być ona tym dotkliwsza, im mniej jest zrozumienia w konkretnej familii. Jeśli problemów połączonych z wychowaniem nie zauważy się dostatecznie wcześnie, to konieczna może okazać się porada psychologa lub pedagoga. Co jednak trzeba podkreślić, część środowiska pedagogicznego sądzi, że w większości przypadków pierwszeństwo wizyty mają sami rodzice, gdyż to oni nierzadko doprowadzają do nerwowych sytuacji i nie są w stanie sobie poradzić z destrukcyjnymi emocjami.

dziecko
Redaktor: amir holy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bycie rodzicem zwyczajowo jest kojarzone z troską o bezpieczeństwo potomka - kliknij ten link. I nie mamy tutaj na myśli tylko zapewnienie bezpiecznej drogi do szkoły i z powrotem. W dzisiejszych czasach wielką furorę zrobiło wyrażenie wpaść w niewłaściwe towarzystwo. Takiego otoczenia najmocniej obawiają rodzice szesnastolatków. Tymczasem grono niewłaściwych kompanów może się jeszcze poszerzyć o osoby zapoznane za pośrednictwem internetu. Nic więc zadziwiającego w tym, że rodzice chcą uprzedzić możliwe trudności w wychowaniu swoich dzieci i w tym celu np. zakupują miesięczniki dedykowane tej tematyce lub czytają stosowne artykuły w internecie.
2018-02-02 09:50:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.