Dzieci przede wszystkim pragną naszej uwagi

Żyjemy znacznie prędzej, więc często się przydarza, że trudno nam jest na wszystko wyszukać tak wiele czasu jak byśmy chcieli. Najczęściej okazuje się być tak, że zajmujemy się najpierw pracą, później mieszkaniem i w końcu jest tak, że dla dzieci posiadamy go za mało.
dziecko
Redaktor: Laity Lodge Family Camp
Na podstawie: http://www.flickr.com
By zagłuszyć własne sumienie oraz równocześnie nagrodzić swoim dzieciom to, że nie spędzamy z nimi tak wiele czasu jakby chciały, nabywamy kosztowne zabawki, najnowsze sprzęty elektroniczne mając nadzieję, że w ten sposób wszystko im wynagrodzimy i okażemy im swoją miłość. Prawda jednakże będzie taka, że dla pociechy (blog świat rodziców) godzina z rodzicem, gdzie ma jego całą uwagę, będzie znacznie ważniejsza. Zazwyczaj pociechy oddadzą wszystkie zabawki za to, by mieć 100% uwagi opiekuna, choć przez kilka godzin w tygodniu, gdyż nic nie zaprocentuje w więzi z dzieckiem tak bardzo, jak właśnie nasza obecność i czas na posłuchanie go.

Inne artykuły

Dzieci zasługują na sprawdzone rzeczy

Każdy rodzic marzy aby dać ukochanym pociechom to co najcudowniejsze, przez to oferujemy im najwspanialsze ubrania, najwspanialsze szkoła, lecz także i najbardziej modne zabawki. Asortyment w sklepie bardzo nam to umożliwia, bo przecież starczy spojrzeć do działu z zabawkami, a tam z każdej strony atakują nas przeróżne laleczki, wozy, rowerki czy wózki, a co jedne to wspanialsze. Nie mniej warto wiedzieć, iż nie każda zabawka tak naprawdę jest odpowiednia dla maluchów oraz trzeba poświęcić troszeczkę czasu, nim zdecydujemy się na konkretną z nich.


Nic nie może być ważniejsze od niego

Gdy ciągle wyszukamy czas na rozmowę z dzieckiem, gdy pokażemy mu że ciągle jest dla nas najistotniejsze, a zupa czy sprzątanie mogą poczekać, gdyż ono właśnie chce nam opowiedzieć lub pokazać coś dla siebie ważnego, to możemy być przekonani, że zawiążemy z dzieckiem wspaniałą więź.

Dziecko z misiem
Redaktor: Ceba Baby
Na podstawie: Ceba Baby
Będzie ono wiedziało, że ciągle może do nas przyjść, a co się z tym łączy, mamy szansę być przekonani, że tak stworzona bliskość, będzie również procentowała w przyszłości, jeżeli potomstwo - blog świat rodziców - będzie do nas przychodziło ze swoimi trudami, lecz także sukcesami.

Powinniśmy oznaczać granice

Ważne jest stawianie dziecka na najważniejszym planie i życie jego zainteresowaniami, mimo wszystko nie próbujmy być dla dziecka kumplem. Ono powinno wiedzieć, że to my oznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, może się nam zwierzać, lecz nie może uważać, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej. Tylko bliskość i wyraźnie oznaczone granice mogą sprawić, że wychowamy mądrego i odpowiedzialnego człowieka.
2018-02-02 09:50:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.