Dzieci przede wszystkim pragną naszej uwagi

Żyjemy znacznie prędzej, więc często się przydarza, że trudno nam jest na wszystko wyszukać tak wiele czasu jak byśmy chcieli. Najczęściej okazuje się być tak, że zajmujemy się najpierw pracą, później mieszkaniem i w końcu jest tak, że dla dzieci posiadamy go za mało.
dziecko
Redaktor: Laity Lodge Family Camp
Na podstawie: http://www.flickr.com
By zagłuszyć własne sumienie oraz równocześnie nagrodzić swoim dzieciom to, że nie spędzamy z nimi tak wiele czasu jakby chciały, nabywamy kosztowne zabawki, najnowsze sprzęty elektroniczne mając nadzieję, że w ten sposób wszystko im wynagrodzimy i okażemy im swoją miłość. Prawda jednakże będzie taka, że dla pociechy (blog świat rodziców) godzina z rodzicem, gdzie ma jego całą uwagę, będzie znacznie ważniejsza. Zazwyczaj pociechy oddadzą wszystkie zabawki za to, by mieć 100% uwagi opiekuna, choć przez kilka godzin w tygodniu, gdyż nic nie zaprocentuje w więzi z dzieckiem tak bardzo, jak właśnie nasza obecność i czas na posłuchanie go.

Inne artykuły

Czy można zachęcić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, jak gry planszowe? Zdaje się, że jest taka możliwość

gry planszowe
Redaktor: Rikki's Refuge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry dla dzieci bardzo często mają uczyć nasze pociechy, ale są także takie w których nasi najmłodsi uczą się negatywnych nawyków, jakich rodzice preferowaliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci złe zachowania i dużo emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo interesują nasze dzieci, ale uczą je przemocy, jaka może się objawiać w życiu codziennym.


Nic nie może być ważniejsze od niego

Gdy ciągle wyszukamy czas na rozmowę z dzieckiem, gdy pokażemy mu że ciągle jest dla nas najistotniejsze, a zupa czy sprzątanie mogą poczekać, gdyż ono właśnie chce nam opowiedzieć lub pokazać coś dla siebie ważnego, to możemy być przekonani, że zawiążemy z dzieckiem wspaniałą więź.

Dziecko z misiem
Redaktor: Ceba Baby
Na podstawie: Ceba Baby
Będzie ono wiedziało, że ciągle może do nas przyjść, a co się z tym łączy, mamy szansę być przekonani, że tak stworzona bliskość, będzie również procentowała w przyszłości, jeżeli potomstwo - blog świat rodziców - będzie do nas przychodziło ze swoimi trudami, lecz także sukcesami.

Powinniśmy oznaczać granice

Ważne jest stawianie dziecka na najważniejszym planie i życie jego zainteresowaniami, mimo wszystko nie próbujmy być dla dziecka kumplem. Ono powinno wiedzieć, że to my oznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, może się nam zwierzać, lecz nie może uważać, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej. Tylko bliskość i wyraźnie oznaczone granice mogą sprawić, że wychowamy mądrego i odpowiedzialnego człowieka.
2018-02-02 09:50:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.