Co to są octocoptery oraz do czego mogą być one wykorzystywane?

Od pewnego czasu bardzo znane są w naszym kraju bezzałogowe statki powietrzne. Do ich pilotowania potrzebne są właściwe uprawnienia (np. UAVO), które można by zdobyć dosyć prędko.


Takie urządzenia znajdują dużą gamę sytuacji, w których mogą być wykorzystane.
Doskonale nadają się do filmowania różnego rodzaju obiektów przez biura nieruchomości czy też zabytków przez biura podróży. Możliwość oglądania np. starych zamków z lotu ptaka to niezapomniane przeżycie. Dlatego też wielu turystów oprócz zwyczajnego aparatu do robienia zdjęć, bierze ze sobą także takie urządzenie jak dron. Jeżeli posiadamy krajowe uprawnienia, prawdopodobnie będą one honorowane także za granicą Polski, jednak w pewnej mierze zależy to od konkretnego kraju. Jeśli natomiast chcemy filmować krajobrazy w polskich parkach narodowych, to musimy uzyskać zgodę dyrekcji. W przypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego jest to min. 10 000 PLN opłaty. Ważny jest także charakter nagrania - jeżeli jest on komercyjny, opłata jest jeszcze większa.


dron
Redaktor: Technolux
Na podstawie: Technolux


niemowle
Redaktor: Vantage Development SA
Na podstawie: Vantage Development SA


Sam dron (więcej w temacie) z kolei najczęściej wyposażony jest w cztery oddzielne wirniki, jakie umożliwiają jemu swobodne manewry w każdym kierunku. Takie drony fachowo określane są quadrocopterami. Poza tym istnieją bardziej znaczące modele, np. mające 6 wirników hexacoptery czy też 8: octocoptery. Wszystkie drony wyposażone są w wysokiej jakości kamery, jakie nie jedynie rejestrują widok, lecz także służą do nawigowania.
Są one stosowane nie tylko w celach komercyjnych, ale również przez różne służby do patrolowania granic czy bezpieczeństwa lasów. Mogą być także wykorzystywane przez policjantów albo strażaków.
2018-08-06 12:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.