Czy w każdej lokalizacji możemy zrobić przyłącze gazowe? Na czym ono polega?

Jak pragniemy doprowadzić gaz do budynku to musimy mieć na uwadze, by dopełnić wiele formalności, a ma to związek jednocześnie z dużymi kosztami. Nie zawsze jednak tym zadaniem powinniśmy zajmować się we własnym zakresie, gdyż większość obowiązków oraz wydatków może ponieść gazownia.

Jak tylko jest tego typu możliwość najlepiej korzystać z gazu ziemnego z miejskiej sieci, w tym wypadku sprzedaż gazu wypada najkorzystniej. To nie jedynie rozwiązanie komfortowe, ale także nadal, mimo wzrastających cen paliw, korzystne - czytaj więcej o G.EN.. Koszt wytworzenia jednostki cieplnej energii z gazu ziemnego jest najbardziej niski porównując z innymi paliwami, które umożliwiają jednocześnie wysoki komfort ogrzewania domu oraz ciepłej wody. O kwestii, czy można korzystać z gazu ziemnego, faktycznie decydują możliwości techniczne.
gaz
Redaktor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ocenia je rejonowy zakład gazowniczy, jak przedłożymy w nim wniosek o zapewnienie warunków technicznych przyłączenia oraz dostawy gazu. Warunki tego typu wydawane są bezpłatnie w czasie trzydziestu dni od przedłożenia wniosku oraz ważne przez rok. Z nich jesteśmy w stanie się dowiedzieć, czy wystarczy przeprowadzić samo przyłącze gazowe oraz instalację odbiorczą, a być może obowiązkowa będzie rozbudowa gazociągu a także jakie w planach są całkowite koszty inwestycji. Bardzo często, jak sieć gazowa jest w niedużej odległości od granic działki, co oznacza, że jest to kilka, kilkanaście metrów, to po prostu musimy wykonać przyłącza. Zakład gazowniczy ma w takiej sytuacji obowiązek wykonania tego typu przyłącza, żeby doprowadzić go chociażby do granic naszej posesji. Rozliczenie kosztów inwestycji wykonuje się ryczałtowo, oznacza to, iż pokryjemy tylko niewielką część inwestycji, około dwudziestu pięciu procent. Zakład powinien jednocześnie przygotować dokumentację projektową przyłącza, musi ją uzgodnić, a w dalszej kolejności zgłasza budowę przyłącza oraz dokonuje jego odbioru.

To więc idealna sytuacja, gdyż koszty nie są duże i jest faktycznie mała ilość formalności - dowiedz się więcej na temat sprzedaży gazu. Może się wydarzyć, iż wykonanie takiego przyłącza jest dosyć kłopotliwe lub wręcz niemożliwe, przykładowo ze względu na usytuowanie w ulicy pozostałych sieci, takiego typu jak wodociągowa czy kanalizacyjna, od jakich trzeba zachować przepisową odległość. Najkorzystniej więc o tym wiedzieć i z rozwagą to sprawdzić.
2019-02-04 11:07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.