Czapka dla latorośli – wybieramy rozmiar jak też rodzaj

Rynek fabrykantów czapek dla dzieciaków prężnie się rozwija. Markety do dyspozycji szczęśliwych rodzicieli oddają niemało modeli i rozmiarów czapeczek.


Rodziciel, jaki decyduje się na czapki dla maluszka musi inspirować się zdrowym rozsądkiem, osłoną i kolorystycznymi upodobaniami.
kuchnia
Redaktor: Martin Pettitt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Unikniemy w ów sposób wielu kłopotów z maluchem, który nie przekona się do wkładania czapki. Zacznijmy od wyboru rozmiaru. To nadzwyczaj ważne, jeżeli pragniemy zakupić czapkę dla dzidzi. Producenci starają się szyć czapeczki w wielu rozmiarach, dostosowując je uniwersalnie do kształtów główek. Niestety, nawet w najwyższym stopniu elastyczna czapka może w pewnym momencie okazać się zbyt mała lub zanadto wielka. Zły dobór czapki (www.sklep.broel.pl/ - przejdź do nas po odnośniku) sprawi, iż dziecko będzie czuło dyskomfort, równolegle demonstrując swoją niewygodę płaczem. Zatem rozpoczynamy od zmierzenia głowy brzdąca w najszerszym miejscu, nad łukiem brwiowym. Wielkość szacujemy miarą krawiecką. W ów sposób odmierzamy obwód głowy malucha. Na tej podstawie można nabyć czapkę opisaną przez wytwórcę. Każdy wytwórca czapek dla dzieci zobowiązany jest do podawania rozmiaru obwodu czapki na czapce.


ubrania - płótno
Redaktor: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com


Skoro dobraliśmy już rozmiar – czas skupić się na rodzaju. Czapki Broel zrobione są z bawełny oraz elastycznego materiału. Napotyka się także czapki - oceń - lniano-bawełniane. Do czapeczek letnich dołącza się też elastan, aby czapka była w wyższym stopniu rozciągliwa. Wskazane jest zwracać uwagę także na środek czapeczki.
Poniektóre egzemplarze zawierają dosyć twarde metki, inne z kolei szyte są nadto grubymi nićmi. Jeśli metka bądź nić będzie bezpośrednio dotykać główki szkraba – bąk natychmiast poczuje dolegliwość.
2019-01-29 17:17:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.