Czapeczka jako ważny składnik ubrania każdego dziecka

Czapeczka jest nadzwyczaj ważnym fragmentem garderoby każdego malucha. Przed ukończeniem 3 miesięcy, cienkie, bawełniane nakrycie głowy jest obowiązkowe bez względu na pogodę i porę spaceru.


Natomiast starszemu bobasowi nie trzeba ubierać czapki jeśli będzie mu w niej za gorąco.


Czapeczki dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych tkanin. Rewelacyjnie sprawdza się bawełna, dlatego że jest nie tylko miękka, ale również przewiewna i nie powoduje alergii. Kupując czapkę dla maleństwa, powinno się brać pod uwagę w zasadzie względy praktyczne. Koronki, falbanki, bądź ozdoby, chociaż wyglądają fantazyjnie, potrafią być bardzo niekomfortowe. Kiedy maluch leży w wózku, potrafią go drażnić, zasłaniać krajobraz, albo drapią w szyjkę. Czapka na lato winna ochraniać główkę przed promieniami słonecznymi.


Inne artykuły

O jakich sprawach koniecznie pamiętać, kiedy oczekujemy pierwszego dziecka? W jaki sposób się przygotować?

przewijaki
Kiedy w naszym domu pojawia się nowy członek rodziny musimy sprawić, żeby poczuł się w nim jak najbardziej komfortowo. Dziecko jest zmianą dotychczasowego życia, więc należy się na to przygotować dokładnie, żeby maluch poczuł się dobrze.


Dzieci nie lubią mieć wiązanych czapeczek pod szyją. Rozwiązaniem jest kupno czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, które odpowiednio je osłaniają, bez konieczności niekomfortowego wiązania. Czapeczki dla noworodka powinny porządnie przystawać do główki i posiadać specjalne osłonki na uszy, lub być całkowicie osadzona. Ważne, aby zupełnie ochraniała czoło maleństwa w czasie spacerów. Na co dzień najbardziej odpowiednie są czapeczki bawełniane, czy też frotte, bez bezużytecznych ozdób, jakie zdołałyby wadzić maluchowi. Grubość czapeczki winna być uzależniona od pogody.


czapeczki dla noworodka
Redaktor: The International Federation
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czapki dla najmłodszych nie powinny być banalne i monotonne.


Kolorowe, bajkowe okrycia głowy są zdecydowanie entuzjastyczniej noszone przez dzieci. Każda mama powinna mieć parę czapeczek rozmaitych grubości, żeby nie było kłopotu podczas wyjścia na przechadzkę.
2018-02-02 14:38:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.