Powrót do dziecięcych lat

Wielu z nas to potwierdzi, iż choćbyśmy podróżowali całe życie, choćbyśmy objechali cały świat, a nawet polecieli w przestrzeń kosmiczną są przedmioty, jakie będą przypominać nam o wspaniałości dotychczasowego życia.
Mogą to być miejscówki ze wspaniałych lat dzieciństwa, czyli wspomnienia woni, barw, form. Może to być barwa głosu ukochanej osoby lub widok kilku metrów kwadratowych naszego mieszkania. Nie ma miejsca jak dom – ktoś kiedyś pięknie powiedział i jest to prawda. Nie ma także lepszych wabików oddziałujących na nasze zmysły niźli sprawdzone, ukochane smaki. One dopadną nas wszędzie, nieważne, gdzie poniesie nas życie.

Na odnotowanie zasługują różne smakowitości, dość często zaskakujące i dość oryginalne, jednak każdy z nas ma własne wspomnienia i odczucia. Istnieją jednak tego typu smaki o jakich wielu myśli z wielkim sentymentem. Weźmy na przykład takie smaczne pączki. Kto nie lubi, ręka w górę? Coś mało tych rąk w górze. Pamiętasz pierwszy raz, gdy zajadałeś się pączkiem, takiego z prawdziwej piekarni, nie z marketu, takiego, który nie tak łatwo dostępny, jak teraz, tak po prostu, na jakiego tak bardzo czekałeś. Gdybyś poczuł w tym momencie jego aromat co byś zrobił?
ciastka
Redaktor: Pink Sherbet Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Instynktownie począłbyś go poszukiwać? Być może tak, pewnie wróciłbyś w te dni, kiedy po raz pierwszy go skosztowałeś. Może byś zapomniał o tych dniach, lecz pewnie kojarzyłoby Ci się to raczej przyjemnie.


Inne artykuły

Kuchnia włoska notuje niebywale honorowe miejsce w naszym kraju i to od bardzo dawna

Rolnictwo
Redaktor: Kathy Zinn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kompletnie umocniła swoją pozycję pośród naszych rodaków. Większość z nas wręcz przepada za lazanią, spaghetti lub najbardziej popularną pizzą i niesłychanie chętnie wdraża te potrawy do swojego domowego jadłospisu.


To jasne, nie wszyscy z nas umieją przygotować te potrawy samemu i niezwykle często korzystają z propozycji typowych, włoskich restauracji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.