Jak urządzić niewielką kuchnię - oryginalne pomysły wskazówki

Meble kuchenne są jednymi z pierwszych, które wybieramy. Głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie sposób się obejść. Co więcej to właśnie w kuchni toczy się życie domu i to pomieszczenie jest jego centrum.

szafki kuchenne
Redaktor: homestilo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Półki w kuchni są cały czas używane, korzysta się z nich niemal cały czas, dużo częściej niż szafki w innych pokojach. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Szczególnie istotne jest, aby wybrane półki do kuchni łatwo się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach. Teraz istnieje wielki wybór uchwytów. Mogą być one szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. Wszystko to służy temu, abyśmy wybrali to co dla nas najoptymalniejsze (sprawdź pełną propozycje). Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask. Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Inną kwestią jest to, że należy dokonać wyboru jakie półki będą otwarte, a które zamykane. Ważna jest też szerokość szafek. Nie powinny być one za wąskie. Owszem, niektóre z nich trzeba zaplanować jako mniejsze, by wygospodarować trochę miejsca. Przecież w kuchni powinna znaleźć się także lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Bądźmy świadomi, że co najmniej jedna półka powinna pomieścić w sobie garnki i patelnie, które są dość nieporęczne. Najciekawszą kwestią jest wybór frontów. Mogą być zrobione z różnych materiałów - naturalnych, abotworzyw sztucznych. Ich cena oczywiście również jest zależna od tworzywa z którego zostaną wykonane. Drewno jest oczywiście, w zależności od rodzaju, najbardziej drogie. Trzeba pomyśleć czy wybrać lakierowane meble czy może te matowe - warto przeczytać.


Inne artykuły

Wystrój pokoju dziecka, to nie lada wyzwanie, gdyż mniejszy człowiek ma różne oczekiwania od naszych.

bajka
Redaktor: Tom Page
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chwila dy rozpoczynamy kreować wygląd pokoju naszego dziecka, to ważny czas. Potomek dostaje swój osobisty pokój i będzie w nim rósł, bawił się i śmiał. Każdy rodzić chce, aby to pomieszczenie było wyjątkowe, tak jak ich dziecko. Starają się ze wszystkich sił wystroić wnętrze tak, by było mu tam miło.

szafki do kuchni
Redaktor: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba przemyśleć o to by kolor frontów i blatu dobrze się komponował ze sobą. Pamiętajmy, by urządzić kuchnię w podobnym stylu co resztę pomieszczeń, a także dobrać barwę podłogi i ścian do wyselekcjonowanych mebli.
2019-03-28 18:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.