Na podwórku pada deszcz? Najlepiej spędź czas wraz z najbliższymi! w jaki sposób? Przy dobrej grze planszowej!

W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak granie w gry typu planszowego w czasie paskudnej pogody wydaje się, iż odrobinę "odeszły w cień" co jest spowodowane ukazaniem się takiego typu gadżetów jak choćby komputery, tablety, komórki, oraz ich bardziej zaawansowanych wersji, takich jak choćby laptopy czy też smartfony, a nawet coraz bardziej znane smartwatche.
Jak się jednak okazuje, wiele dzieciaków wcale nie chce jak większość rozmyśla "przesiadywać z nosem w monitorze", tylko bardziej rodzinnie spędzać swój czas. Napomknięte powyżej gry planszowe są idealnym rozwiązaniem dla nie tylko tego dzieciaka, ale i dla jego rodziny.


gry
Redaktor: JAGA
Na podstawie: JAGA


W danej chwili panuje tak nazywana "era komputera" - poprzez co wielu spośród nas, w szczególności dzieciaków, które się w niej narodziły - zapomnieli, iż nadal istnieje taka rzecz jak nasz świat "Zewnętrzny" lub jest w taki sposób wychowywany, iż tablet czy też laptop to jego najlepszy "przyjaciel".

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym interesującym postem? Fantastycznie. W takim razie zachęcamy - naciśnij odnośnik (https://www.kasprowy.pl/) i przenieś się do nowej strony po fakty.

Dość sporo rodziców, z powodu zazwyczaj braku czasu, przekazuje dziecku, które mu "przeszkadza" tablet lub telefon, na którym ono "zajmuje się sobą". Niestety jak pokazało już wiele badań, takie "zajmowanie się sobą" powoduje u coraz młodszych dzieci uzależnienie od komputera albo powoduje, że dziecko zamiast bawić się, szuka "rozrywek" w sieci internetowej, gdzie nigdy nie jest wiadome, na co oraz na kogo trafi.
Najlepszym wyjściem, by dziecko "nie zamknęło się w sobie", jest tak naprawdę spędzanie z nim więcej czasu, chociażby bawiąc się z nim w gry, które będą rozwijać jego własną imaginację, uczyć sporo interesujących rzecz, a przede wszystkim - spowodują, iż my sami poświęcimy dzieciakowi należyta uwagę. Dobrze po dobierany gry planszowe sprawią przyjemność nie tylko dziecku, ale również nam samym, budując przy okazji dobre relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem.
2019-01-18 07:31:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.