Jaką kaszkę dla dziecka zakupić?

Z sokiem malinowym, bananowa czy waniliowa? Mleczna, ryżowa czy może wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tak dużo, iż ciężko się zdecydować. Czym się kierować przy wyborze jej kupna?
Kaszki dla niemowląt
Redaktor: Matt Preston
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istotną sprawą jest wiek niemowlęcia. Firmy w zakresie żywienia zamieszczają na opakowaniu informację, od którego miesiąca można podawać maluszkowi dany produkt. Lecz nie zawsze trzeba tej informacji bezkrytycznie ufać. Z rozszerzaniem diety nie należy przyspieszać. Jeżeli pediatra nie zaleci innego postępowania, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną od czwartego miesiąca.

Inne artykuły

Akcesoria pomocne podczas karmienia malucha
za pomocą butelki

Niemowlak
Redaktor: Trevor Leyenhorst
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nad mą posiadłością leciał, a nawet zaczął krążyć bocian. Mój braciszek wpadłby z pewnością w delikatną histerię, albowiem jak wszem i wobec wiadomo boćki wróżą dzieci. I trudno się dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż wspomniany posiada już piąteczkę. Zwłaszcza jeśli ma się właśnie powtórkę z karmienia maluszka. Nie jest to rzecz łatwa. Rodzice mają wiele do przemyśleń w powyższej sprawie.


Na początek wprowadźmy kaszki bezmleczne i pozbawione glutenu: kukurydziane i ryżowe, wykluczając przez to ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej (jak rozszerzyć dziecku dietę).

Gdy zaistnieje sytuacja, że maluchowi spodoba się smak jego nowego posiłku, możemy pokusić się o wprowadzenie kaszek mleczno - ryżowych, które przygotowujemy na na bazie wody. Tu wybór jest bardzo duży. Im maluch jest starszy, tym bardziej nieznane mu smaki możesz mu proponować. Około dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież bogatą w witaminy owsiankę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.