Wakacyjna aranżacja rodzinnego ogródka - trampoliny i domki dla dzieci

Zanim zaczniemy siać trawę, na potęgę kupować kwiaty i budować alejki, zastanówmy się, jakie potrzeby względem ogrodu mają nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa
Redaktor: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby stworzyć wymarzony ogród dla własnych dzieci naprawdę nie potrzeba wiele! Nasi milusińscy nie marzą o równo przystrzyżonym trawniku, różnorodnych kwiatach i kosztownym placu zabaw z wyszukanymi atrakcjami. Nieposkromioną, dziecięcą energię pomogą rozładować na przykład trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można bezpiecznie fruwać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie. Trampoliny ogrodowe to nie tylko świetna zabawa, ale też ćwiczenie równowagi i kondycji - polecane trampoliny ogrodowe dla dzieci.

Innym świetnym pomysłem na aranżację kącika dla milusińskich są domki ogrodowe. Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich chować narzędzia! Co, więcej w ciepłe dni można w nim organizować kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy zaopatrzyć się w śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne magicznych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najpiękniejsze i najbezpieczniejszą są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna - możemy je zbudować sami lub kupić gotowe. A jeśli w naszym ogrodzie rośnie spore drzewo i dzieci są już wystarczająco duże… domek na drzewie będzie spełnieniem marzeń! Pamiętajmy jednak, aby ogrodowego domku nie umieszczać przesadnie wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5-2 metrów, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Wokół platformy należy przymocować ochronne barierki a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, zapewniająca miękkie lądowanie - oferta domków dla dzieci.

Domek dla dzieci
Na podstawie: http://www.gardencenter.pl/
Taki domek to miejsce, gdzie nasze pociechy mogą zbierać swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim świetnie się bawić w otoczeniu zieleni! Kawałek zwykłego trawnika również może okazać się bezcenny. W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód z link i szczebelek, lupę do oglądania roślin i zwierząt, dmuchany basenik - sukces murowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na domek, basen ani trampolinę? Niekiedy do szczęścia wystarczy niewielki strumyk lub tryskająca fontanna. Woda to świetna baza do zabawy. Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać rolę ogrodowej umywalki.


Inne artykuły

Gotowe elementy na teren zabaw prezentowane w znanych sklepach budowlanych jako alternetywa dla rodziców chcących szybko stworzyć plac zabaw.

na placu zabaw
Redaktor: JB Kilpatrick
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przydomowy ogródek to nie tylko kwiaty i krzaczki, ale też obszar wypoczynku oraz spotkań z rodziną a także znajomymi. Myśląc o młodszych domownikach, trzeba na wlasnym fragmencie zieleni stworzyć kącik do zabawy. Ogród w oczach dziecka to nie tylko miejsce do bawienia, lecz także obszar, w którym może poznawać przyrodę, cieszyć się przestrzenią i swobodą.
2019-01-12 18:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.