W jaki sposób powinna wyglądać właściwa nauka przez zabawę i z jakiego powodu warto ją wykorzystywać?

Chyba wszyscy opiekunowie wiedzą, że małe dzieci są czasem nieposłuszne i bardzo lubią używać zwrotu "nie bo nie". Najbardziej niekorzystnym krokiem jest wtedy przymuszanie ich "na siłę" do czegokolwiek, gdyż mogłoby to przynieść (i zazwyczaj tak właśnie się dzieje) same odwrotne, czyli niepożądane skutki.


Warto zatem wspomnieć, że najbardziej skuteczną formą nauki swoich dzieci jest nauka przez zabawę, gdyż można ją przeprowadzić w taki sposób, że dziecko nie tylko będzie nie w pełni świadome faktu zdobywania wiedzy, lecz też zadowolone z postaci tego typu właśnie edukacji.


dieta
Redaktor: Keoni Cabral
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Dlaczego dobrze jest używać pieluchy tetrowe?

Redaktor: www.babymama.pl
Świadomi rodzice z radością przygotowują się na przyjście nowego członka rodziny. Setki przeczytanych artykułów, liczne poradniki, a wszystko to służy jednemu: aby dziecku niczego nie zabrakło. Mało kto jednak bierze pod lupę temat pieluszek. Tutaj postanawiamy szybko – jednorazówki, albowiem w dzisiejszych czasach już nikt nie używa pieluch wielorazowego użytku.


A w jaki sposób ona mogłaby właściwie wyglądać? To już zależy od pomysłowości rodziców, ponieważ metod jest prawie tyle, ile samych opiekunów. Przede wszystkim warto powiedzieć, że postaci zabawy mogłyby, lecz wcale nie muszą odróżniać się zależnie od płci naszego smyka. Dla przykładu jeśli chcemy nauczyć potomstwo zrozumienia drugiej osoby, to o wiele prościej nam będzie to zrobić w przypadku dziewczynek, gdyż można kupić jej domek dla lalek. Da to córeczce możliwość do opiekowania się nimi.


W wypadku potomków płci męskiej tego typu umiejętność przychodzi niestety nieco później.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również przedszkole prywatne ursynów następne wiadomości na ten materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Jeśli chcemy z kolei nauczyć swoje potomstwo pisania czy podstaw liczenia, to moglibyśmy to zrobić niezależnie od płci za pomocą np. klocków, liczydeł lub książeczek. Należałoby jednak mieć na uwadze, żeby tego typu nauka przez zabawę niezbyt często miała miejsce za pomocą laptopa, gdyż bardzo łatwo jest aktualnie niejako uzależnić swoje potomstwo od tego typu elektronicznych zabawek.


Chodzi naturalnie o na przykład smartfon, laptop czy konsolę. Należałoby dodać, że tego typu nauka przez zabawę mogłaby odbywać się na dworze. Wystarczy tylko pokazać potomstwu przy pomocy ogrodowego węża jak tworzy się tęcza.
2019-04-05 07:45:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.