Praktyczne rady w temacie aranżacji pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego to duże wyzwanie dla rodziców, gdyż chcą oni zazwyczaj, by pokój ten odróżniał się od pozostałych i stanowił doskonałe miejsce wypoczynku i zabawy dla dziecka. Oczywiście istnieje przynajmniej kilka podstawowych wskazówek, które należy uwzględnić podczas tego typu aranżacji.


Przede wszystkim powinniśmy pokój dopasować do płci i wieku malucha. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli pełnią w tym przypadku najistotniejszą rolę – do pokoju dla dziewczynki warto wykorzystać takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju dla chłopca: niebieski, brązowy lub zielony. Rzecz jasna,
Mały uczeń
Redaktor: Jenny Lee Silver
Na podstawie: http://www.flickr.com
nie muszą być to ściany jednokolorowe – jak najbardziej mile widziane są tapety w dziecięce motywy takie jak zwierzęta, kwiatki, bądź baloniki.

W sklepach dostępny jest jeśli o to chodzi bogaty asortyment. Podobnie warto zaopatrzyć się w fototapety, chociaż najlepiej pasują do pokoju już starszego dziecka. W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się wszelkie niezbędne meble, czyli kanapa do spania, szafa na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą można zastąpić koszami na zabawki), a także, jeśli nasze dziecko jest w wieku szkolnym – biurko i miejsce na książki. Rzecz jasna, pokój dla dziecka powinien być przy tym ozdobiony – dekoracja może uwzględniać nie tylko ściany, ale też zasłony w oknach czy pościel. Bez wątpienia sprawdzą się produkty zaopatrzone w ulubione motywy dziecka – na przykład pościel ze zdjęciem ulubionego bohatera. Warto przy tym zatroszczyć się, by w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeśli na przykład nasze dziecko przepada za wodą i rybkami, warto by pokój pomalować na błękitny kolor i zaopatrzyć się w zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne podobne wzory.

Jeżeli zamieszczona tutaj analiza Cię przekonała, to przeczytaj poza tym pozostałe wypowiedzi na temat, który został omówiony w tym miejscu.

Warto także rozłożyć na biurku lub regale morskie ozdoby. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecku wraz z wiekiem zmieniają się upodobania, stąd też będziemy zmuszeni przemeblowywać pokój dziecka za jakiś czas. Warto reagować na pierwsze sygnały od dziecka jeśli o to chodzi.

Według Ciebie prezentowany materiał jest nieprawdopodobnie interesujący? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne informacje (http://montownia-drzwi.pl/), które mają równie absorbujące tematy.

Będzie nam ono akcentować, że znudziło mu się już wyposażenie pokoju, a wówczas przy pomocy kilku niewielkich zmian będzie można dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. zasłonki i fototapetę.
2018-12-20 11:19:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.