Nieodłącznym elementem wielu osiedli stały się place zabaw dla dzieci

Nieodłącznym elementem dużej części osiedli stały się place zabaw, na których dzieci oddać się mogą temu, co kochają najbardziej, czyli niczym nieskrępowanej zabawie. Przed wieloma laty wyposażenie placów zabaw zrobione było ze stalowych elementów, a zainstalowane to wszystko było na asfaltowej nawierzchni.
plac zabaw dla dzieci
Redaktor: Poul-Werner Dam
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie sprzęty takie są znacznie bezpieczniejsze, w miejsce betonu czy asfaltu używa się tartanu albo innego miękkiego podłoża, a nad sprawnością wszystkich zabawek musi czuwać jakaś odpowiedzialna za to osoba. Jednak praktycznie wszystkie bezpieczne urządzenia sporo kosztują, więc wielu ludzi planujących otworzyć plac zabaw - sprawdź informacje - może mieć pokusę, aby ograniczyć nakłady kosztem odpowiedniego bezpieczeństwa. Z tego też powodu budowa placów zabaw jest dokładnie ustalona przepisami prawnymi, a ich nieprzestrzeganie wiązać się może z nieotrzymaniem zgody na używanie przyrządów, a nawet finansową karą. Z tego też powodu zabierając się za wykonanie placyku zabaw koniecznie trzeba wybrać rzetelnych partnerów (poznaj ofertę MagicNets), którzy mają sprawdzone wyroby. Może to pozwolić na uniknięcie formalnych problemów, a co najważniejsze zagwarantuje bezpieczeństwo bawiących się dzieci.


Inne artykuły

Profesjonalne nawierzchnie na place zabaw.

Redaktor: PRAKTIKER
Place zabaw to często najważniejsze miejsce, w którym dzieci spędzają wolny czas. Kiedy rodziców nie stać na posyłanie swoich pociech za zajęcia pozalekcyjne, przydomowe podwórko to dla nich dobra okazja, aby przebywać na nim wraz z innymi dziećmi. Jednak aby miejsce to było w sam raz do zabawy, obok znajdujących się tam drabinek, huśtawek, powinno przede wszystkim być bezpiecznym. Rodzice musza mieć pewność, że pozwalając bawić się swoim pociechom na dworze, nie stanie im się krzywda.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.