Nieodłącznym elementem wielu osiedli stały się place zabaw dla dzieci

Nieodłącznym elementem dużej części osiedli stały się place zabaw, na których dzieci oddać się mogą temu, co kochają najbardziej, czyli niczym nieskrępowanej zabawie. Przed wieloma laty wyposażenie placów zabaw zrobione było ze stalowych elementów, a zainstalowane to wszystko było na asfaltowej nawierzchni.
plac zabaw dla dzieci
Redaktor: Poul-Werner Dam
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie sprzęty takie są znacznie bezpieczniejsze, w miejsce betonu czy asfaltu używa się tartanu albo innego miękkiego podłoża, a nad sprawnością wszystkich zabawek musi czuwać jakaś odpowiedzialna za to osoba. Jednak praktycznie wszystkie bezpieczne urządzenia sporo kosztują, więc wielu ludzi planujących otworzyć plac zabaw może mieć pokusę, aby ograniczyć nakłady kosztem odpowiedniego bezpieczeństwa. Z tego też powodu budowa placów zabaw jest dokładnie ustalona przepisami prawnymi, a ich nieprzestrzeganie wiązać się może z nieotrzymaniem zgody na używanie przyrządów, a nawet finansową karą. Z tego też powodu zabierając się za wykonanie placyku zabaw koniecznie trzeba wybrać rzetelnych partnerów (poznaj ofertę MagicNets), którzy mają sprawdzone wyroby. Może to pozwolić na uniknięcie formalnych problemów, a co najważniejsze zagwarantuje bezpieczeństwo bawiących się dzieci.


Inne artykuły

Profesjonalne nawierzchnie na place zabaw.

Redaktor: PRAKTIKER
Place zabaw to często główne miejsce, w którym dzieci spędzają wolny czas. Gdy rodziców nie stać na wysyłanie swoich pociech za zajęcia dodatkowe, podwórko pod blokiem to dla nich znakomita okazja, aby przebywać na nim wraz z innymi dziećmi. Jednak aby miejsce to było idealne, obok znajdujących się tam huśtawek, zjeżdżalni, powinno przede wszystkim być bezpiecznym. Rodzice musza mieć pełne przekonanie, że zezwalając bawić się swoim pociechom na placu zabaw, nie nie zrobią sobie krzywdy.


plac zabaw
Redaktor: Brisbane City Council
Na podstawie: http://www.flickr.com
Place zabaw kochane są przez większość dzieci, ale to na dorosłych spoczywa zagwarantowanie im tam bezpieczeństwa. Jeśli ktoś zamierza zbudować plac zabaw w swoje okolicy, to w pierwszej kolejności powinien wyznaczyć miejsce, na którym zostanie wykonana taka inwestycja. Warto zadbać o dobre ogrodzenie, uniemożliwiające wejście psów, uniknie się wtedy problemów z ich odchodami. W celu zaprojektowania takiego placyku warto zatrudnić firmę, jaka ma w tym sporo doświadczenia, a przede wszystkim sprzedaje sprzęty ze wszystkimi atestami. Należy przypilnować tego, aby podłoże było miękkie, odpadnie wówczas wiele zadrapań i stłuczek. Jednak postawienie placyku, który będzie bezpieczny to zaledwie początek, gdyż należy się nim będzie bez przerwy opiekować. Konieczne będą systematyczne przeglądy i naprawy, w czasie których sprawdza się działanie i stan techniczny wszystkich urządzeń i reperuje te, które zostały uszkodzone. Jedynie przez takie działania dzieciaki będą się mogły w pełni bezpiecznie bawić, a przecież to jest najważniejsze.
2018-07-10 07:12:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.