Zabawki dobrane do wieku dziecka

W obecnych czasach panuje błędne przekonanie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym większe ma ono szanse na powodzenie w dalszym życiu. Starajmy się mimo wszystko nie popadać w zbytnią przesadę. Musimy przeznaczyć dziecku czas na spontaniczną zabawę, która pomoże mu przenieść się w świat własnych fantazji. Dla najmłodszych dzieci dobrym wyborem będą maty oraz książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie zaciekawią bobasa na długi czas.


konsola
Redaktor: mac morrison
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy nasz Skarb podrasta, pojawiają się pierwsze klocki. Na szczególną uwagę zasługują klocki Lego i Playmobil – kultowe i lubiane marki.

Klocki Lego Duplo skierowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to seria zadedykowana maluchom dopiero zaczynającym swoją wspaniałą przygodę z klockami, więc wszystkie zestawy składają się z łatwych do utrzymania w małej rączce, kolorowych elementów, które pozwalają w prosty sposób kreować dziecięcy świat Lego - kolorowe klocki edukacyjne.

Playmobil to firma z długoletnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil rozwija wyobraźnię przestrzenną i może być ogromnie emocjonująca. Takie zabawki pomagają naszym dzieciom w poznawaniu barw i rozwijaniu zdolności manualnych.


Gdy nasze pociechy wyrosną już z nieskomplikowanych zabawek interaktywnych oraz dziecięcych laptopów edukacyjnych, coraz pewniej sięgają po bardziej zaawansowaną elektronikę. Wskutek tego zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np. konsole - http://www.ceneo.pl/Klocki/p:Playmobil.htm. Konsola do gier to atrakcja
konsola
Redaktor: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych. Wszystkie konsole obsługują wiele tytułów, w które można grać nie tylko przy użyciu zwykłego pada, lecz również czułych na ruch kontrolerów. W przypadku gier wyścigowych, samochodowych, możemy zaopatrzyć się w gadżety dodatkowe, takie jak kierownicę czy pedały.

Czy czas spędzony przy konsoli powinniśmy traktować wyłącznie jako beztroską odskocznię? Czy gry to jedynie bezwiedne siedzenie przed telewizorem z padem w dłoni? Absolutnie. Gry wyrabiają zmysł obserwacji i refleks, wyobraźnię przestrzenną. Trenują logiczne myślenie, kojarzenie faktów, umożliwiają aktywne rozładowanie emocji. Po prostu, uczą poprzez zabawę.
2015-02-25 11:28:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.