Zabawki dostosowane do wieku dziecka

W dzisiejszych czasach panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej wypełniony czas dziecka, tym większe ma ono szanse na powodzenie w dalszym życiu. Starajmy się jednak zachować rozwagę. Dobrze jest przeznaczyć dziecku czas na spontaniczną zabawę, która pomoże mu przenieść się w świat własnych fantazji. Dla niemowląt idealne okażą się maty i książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie skupią uwagę małego odkrywcę na długi czas.
konsola
Redaktor: mac morrison
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy maluszek podrasta, pojawiają się pierwsze klocki. Niezmiennie wielkim powodzeniem cieszą się klocki Lego i Playmobil – znane i kojarzone przez wszystkich marki.

Klocki Lego Duplo skierowane są dla dzieci pomiędzy pierwszym, a czwartym rokiem życia. Jest to seria poświęcona maluchom właśnie zaczynającym swoją kreatywną przygodę z klockami, w związku z czym wszystkie zestawy składają się z dużych, kolorowych klocków, które pozwalają w prosty sposób kreować dziecięcy świat Lego - kolorowe klocki edukacyjne.

Inne artykuły

Gry planszowe – czemu wskazane jest dzisiaj kupować tego rodzaju zabawki swoim dzieciom?

gry planszowe
Redaktor: William Warby
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz więcej rodziców obawia się, że ich dzieci są stale bombardowane różnego rodzaju treściami multimedialnymi. Telewizja oraz Internet to kanały komunikacyjne, bez których dzisiaj kategoryczna większość osób nie jest w stanie sobie wyobrazić normalnego życia. Jednocześnie, rodzicie pamiętają jak sami bawili się na podwórkach z kolegami z sąsiedztwa i patyk mógł być wykorzystany w roli karabinu czy miecza. Warto wobec tego odpowiedzialnie dobierać dzieciom zabawki, by stymulować ich rozwój i zachęcać je do myślenia.


Playmobil to firma z prawie 40 letnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil rozwija wyobraźnię przestrzenną i może być niezwykle wciągająca. Takie kreatywne zabawki pomagają naszym maluchom w poznawaniu barw i rozwijaniu zdolności manualnych.


Kiedy nasze dzieci wyrosną już z nieskomplikowanych zabawek interaktywnych czy pierwszych laptopów edukacyjnych, coraz odważniej sięgają po bardziej rozwiniętą elektronikę.

Zobacz ten użyteczny wpis (http://certificator.eu/pl/certification/certificates/) - opisuje on podobną tematykę i na pewno także Cię zaabsorbuje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Dlatego też zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np. konsole - konsole. Konsola do gier to rozrywka
konsola
Redaktor: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych.

Nie możesz doczekać się kolejnych wpisów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do wpisu, które da Ci szansę, by zaznajomić się z dużą porcją świeżych informacji.

Wszystkie konsole obsługują imponującą ilość tytułów, w które można grać nie tylko za pomocą tradycyjnego pada, lecz też wykrywających ruch kontrolerów. Będąc w posiadaniu gier motoryzacyjnych, możemy zaopatrzyć się w gadżety dodatkowe, na przykład kierownicę czy pedały.

Czy czas spędzony przy konsoli należy traktować jedynie jako beztroską odskocznię? Czy gry to tylko i wyłącznie bezwiedne siedzenie przed telewizorem z padem w dłoni? Nie. Gry wyrabiają zmysł obserwacji i szybkość działania, wyobraźnię przestrzenną. Trenują logiczne myślenie, kojarzenie faktów, umożliwiają aktywne rozładowanie emocji. Po prostu, uczą poprzez zabawę.
2020-08-29 13:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.