Klocki dla dziecka

Pośród rozmaitych zabawek dostępnych w sklepach niezmiennie bardzo popularne są klocki. Kochają się nimi bawić zarówno chłopcy wznosząc rozmaite budynki czy samochody jak też dziewczynki które to zwykle stawiają z klocków domy dla swoich laleczek.
Lego Super Heroes
Redaktor: Redazione Fuorigio.co
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba powiedzieć, że oferta zestawów klocków dla dzieci jest aktualnie bardzo szeroka. Zaczynając od klocków zwykłych, podobnych do tych jakimi my dawniej się bawiliśmy, to jest mam na myśli drewniane, barwne sześciany i walce, przez klocuszki z plastiku których to odmian istnieją niezliczone ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, i inne tego typu klocki firmy Lego, przystosowane do etapu rozwoju dziecka.

Najmłodszym latoroślom tzn. w wieku od lat trzech poświęcone są zestawy Lego Duplo. Uczą one dzieciaczki kojarzyć ze sobą kształty zwierzątek, obiektów i ludzi, a także nazywać poszczególne barwy. Z kolei dzieciom ciut starszym, powyżej 6 lat, zadedykowane są powyżej wzmiankowane zestawy Lego Super Heroes prezentujące popularne figury bajkowe. Mali użytkownicy mogą zatem kiedy już złożą klocki bawić się nimi dalej, mogą wejść w rolę swoich ukochanych bohaterów. Młodzieży i dzieciom, w wieku 12-16 lat dedykowane są natomiast skomplikowane bardziej zestawy Lego Technic.
zestaw klocków Lego
Redaktor: Brickset
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy ich pomocy mali inżynierowie konstruują przeróżne maszynerie, zaczynając od pojazdów, przez śmigłowce do dźwigów. Pojazdy te bywają nawet zdalnie sterowane. Myślę, że niezaprzeczalną zaletą klocków lego jest to, że po skleceniu danej konstrukcji nasze dziecko w dalszym ciągu może się nią bawić. Mam w tym miejscu na myśli wspomniane już zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Zamek czy Lego Technic.

Inne artykuły

Jakiego rodzaju czapka dziecięca okaże się być właściwa?

spódniczki
Redaktor: Nelson L.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ciągle warto ubierać potomstwo odpowiednio do pogody, tak aby uzyskać pewność, że nie będzie mu chłodno, ale również że go nie przegrzejemy. Przez to właśnie powinniśmy uważnie się przypatrzeć wszystkim oferowanym rodzajom rzeczy.


Czapki wiosenne dla dzieci powinny mieć odpowiednią grubość


Potrzeba się uważnie przypatrzeć temu, które rzeczy dla dzieci są proponowane, tak abyśmy uzyskali pewność, że wybierzemy te odpowiednie.


Atutem natomiast prostych klocków plastikowych czy stworzonych z drewna jest to, że nie ograniczają one wyobraźni użytkownika, można z nich zbudować prawie wszystko: auta, płatowce, domki dla lalek, mosty, ogrodzenia, ciuchcię, poligony dla ołowianych żołnierzyków.

Reasumując, w dzieciństwie i w wieku nastoletnim zabawa klockami może spełniać bardzo istotną rolę rozwojową. W przypadku gdy zabawa w budowanie z klocków jest powodem do zacieśnienia relacji rodzinnych, spełnia ona zarazem funkcje socjalizujące.
2014-09-03 16:36:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.