Klocki dla dziecka

Wśród rozmaitych zabawek osiągalnych w handlu niezmiennie wysoką lokalizację zajmują klocki klocki. Lubią się nimi bawić tak chłopcy wznosząc przeróżne budowle czy auta jak też panienki które to przeważnie stawiają z klocków domki dla swoich lalek.
Lego Super Heroes
Redaktor: Redazione Fuorigio.co
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muszę przyznać, że oferta klocków dla dzieci jest w obecnych czasach ogromnie szeroka. Zacząwszy od klocków pospolitych, podobnych do tych jakimi my dawniej się bawiliśmy, to znaczy są to drewniane, barwne prostopadłościany i wałki, przez klocki plastykowe których to odmian można spotkać bezgraniczne rzesze, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego typu zestawy kloców lego, dopasowane do etapu rozwoju dzieci.

Inne artykuły

Jakie są plusy i minusy prywatnych placówek oświatowych?

informacja
Redaktor: Bas Evers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli Twoje dziecko jest niezwykle ambitne, a Ty chciałabyś zagwarantować mu jak najlepszy początek w dorosłe życie, jedną z najwłaściwszych rzeczy, którą mogłabyś wykonać, to zapisać je do niepublicznej szkoły.


Najmłodszym dzieciom to znaczy w wieku od lat trzech dedykowane są zestawy Lego Duplo. Nauczają one dziecko łączyć ze sobą kształty zwierzaków, przedmiotów oraz ludzi, a także rozpoznawać podstawowe kolory. Z kolei pociechom nieco większym, powyżej 6 lat, polecane są już wzmiankowane zestawy Lego Super Heroes prezentujące atrakcyjne postacie z kreskówek dla dzieci. Dzieci mogą zatem po poskładaniu klocków bawić się nimi dalej, mogą wejść w rolę swych ukochanych postaci bajkowych. Starszym dzieciom, w wieku 12-16 lat zadedykowane są natomiast skomplikowane bardziej zestawy Lego Technic.
zestaw klocków Lego
Redaktor: Brickset
Na podstawie: http://www.flickr.com
Za ich pomocą mali konstruktorzy składają przeróżne mechanizmy, poczynając od aut, przez samoloty do wyciągarek. Modele te mogą być nawet zdalnie sterowane. Myślę, że niezaprzeczalną wartością klocków lego jest to, że po skleceniu danej budowy dziecko w dalszym ciągu jest zainteresowane zabawom. Mam tu na myśli wzmiankowane już zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Zamek czy też Lego Technic.

Plusem natomiast najprostszych klocków plastykowych czy wyprodukowanych z drewna jest to, że nie hamują one fantazji użytkownika, który może z nich ułożyć prawie wszystko: samochody, aeroplany, domeczki dla lalek, mosty, płoty, ciuchcię, koszary dla miniaturowych żołnierzyków.

Podsumowując, w dzieciństwie i w wieku nastoletnim układanie klocków może spełniać nadzwyczaj istotną funkcję wychowawczą. W wypadku gdy zabawa klockami staje się pretekstem do umacniania relacji rodzinnych, spełnia ona zarazem funkcję socjalizującą.
2018-08-21 15:11:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.