Zwyrodnienie plamki żółtej - przedstawienie choroby, profilaktyki i skutecznego leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej to choroba, która pogarsza wzrok oraz ostrość widzenia, szczególnie na wprost. Osoby, jakie cierpią na zwyrodnienie plamki żółtej, nierzadko widzą niewyraźny, zamazany obraz, zaś kolory zdołają wydawać się trochę wyblakłe. Mało tego pacjenci z tą chorobą, często skarżą się także na zniekształcenie obrazu lub czarną plamę przed okiem, jaka zawsze pojawia się w tym samym położeniu.
Początkowo objawy te są nieduże i niesłychanie delikatne, chociaż z czasem mogą się znacznie wzmóc, w związku z tym niewątpliwie zwyrodnienie plamki żółtej to choroba, której pod żadnym pozorem nie można lekceważyć - zwyrodnienie plamki żółtej. Warto jak najwcześniej rozpocząć leczenie choroby, albowiem im wcześniejsza odpowiedź, tym większe szanse na jej wyleczenie.
oko
Redaktor: Andrew Caw
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Jakim osobom może dopomóc psycholog rodzinny oraz jakiego rodzaju kłopoty rozwiązuje?

fisher price
Redaktor: Lisa Stevens
Na podstawie: http://www.flickr.com
W życiu pojawiają się sytuacje, kiedy nie możemy sobie samodzielnie dać rady. Wówczas niezbędna będzie porada fachowca. Psychoterapeuta może pomóc dzieciom, parom i całym rodzinom.


Ponadto należałoby również dbać o swój wzrok, by nie dopuścić do choroby oczu. Znane oraz polecane metody profilaktyki nie przynoszą wprawdzie 100 procent gwarancji na zapobieganie chorobom wzroku, jednak ich stosowanie znacznie zmniejsza ryzyko chorowania. Pośród ważkich działań profilaktycznych znajduje się zdrowa dieta z ograniczeniem zwierzęcych tłuszczów, niepalenie tytoniu oraz ochrona oczu przed silnym oraz dotkliwym, intensywnym światłem. Osoby, u których można już zauważyć zmiany w siatkówce oka, muszą zażywać tabletki czy kapsułki, które efektywnie ochraniają plamkę żółtą.


Jeśli chodzi o metody leczenia, to wśród nich mieści się terapia fotodynamiczna, laseroterapia, to znaczy laserowa korekcja oczu oraz podsiatkówkowe zabiegi chirurgiczne - laserowa korekcja wzroku. Metody leczenia bez ustanku są udoskonalane oraz ulepszane, wobec tego zdołamy posiadać nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości rehabilitacja zwyrodnienia plamki żółtej będzie jeszcze prostsze. Aczkolwiek póki co warto dbać o swój wzrok i systematycznie chodzić do okulisty na wizyty kontrolne, w szczególności jeśli zauważmy, że coś jest z naszymi oczami nie tak. Nie wskazane jest bagatelizować nawet najdrobniejszych przesłanek, ponieważ takie bagatelizowanie i brak odpowiedniego leczenia zdoła przywieść nawet do utraty wzroku.
2017-09-18 06:55:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.