Jak powinno się przyrządzać kawę?

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki pachnącej kawy. Z całą pewnością jest to jeden z popularniejszych napojów na całym świecie. Smak oraz aromat kawy uzależniony jest nie tylko od jej gatunku, ale też od urządzenia, w którym ją parzymy. Jakiego typu urządzenia do parzenia kawy dostępne są w sklepach?

Sklepy proponują fanom kawy wiele najróżniejszych akcesoriów do jej przyrządzania. Wśród nich niezwykle dużą popularnością cieszą się ekspresy typu Moka. Wśród tego typu urządzeń na uwagę zasługują kawiarki oferowane przez
espresso
Redaktor: Jessica Spengler
Na podstawie: http://www.flickr.com
firmę Bialetti. Pierwsza kawiarka Baletti pojawiła się na rynku akcesoriów do kawy jeszcze w latach trzydziestych XX wieku. Kawiarka Bialetti pozwala otrzymać mocny i niezwykle aromatyczny napój. Kawiarki Bialetti dostępne są w przeróżnych wielkościach. W tych najmniejszych można przyrządzić dwie filiżanki espresso, ale oferowane są i takie, w których zaparzymy aż sześć filiżanek - http://www.qualiashop.pl/83-kawiarki-bialetti-i-gat.

Całkiem innym sposobem parzenia kawy jest wykorzystanie urządzenia , które działa na zasadzie zbliżonej do ekspresu przelewowego. Szklane kolby w kształcie klepsydry produkuje się od roku 1941. Wynalazcą tego naprawdę prostego urządzenia do parzenia kawy był Peter Schlumbohm. W chwili obecnej są produkowane przez amerykański koncern Chemex (www.qualiashop.pl). Ceniony przez klientów Chemex proponuje te urządzenia w przeróżnej wielkości, wszystkie są bardzo funkcjonalne, wyróżnia je naprawdę nowoczesne wzornictwo.

Wśród akcesoriów do parzeni kawy bez wątpienia na uwagę zasługują ekspresy przelewowe. Woda, która zaparza kawę podgrzewana jest do temperatury około dziewięćdziesiąt pięć stopni. Dzięki temu otrzymujemy kawę o wybornym smaku oraz silnym aromacie. Co więcej, nie ma w niej fusów.


Inne artykuły

Genialny przepis na waniliowe caffe latte - koniecznie spróbuj!

Kawa
Redaktor: Epicantus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lubisz kawowe wynalazki? Ja stwierdzę jak jest – kocham! Nie wyobrażam sobie doby bez napicia się mocnej, pachnącej kawy. Mam kafetierkę i niewielki ekspres przelewowydo kawy. Najczęściej wypijam kawę czarną, bez dodatków. Czasami lubię zaszaleć – wtedy wykonuję waniliowe cafe latte – przepis przeczytacie w poście!
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.