Jak powinno się przyrządzać kawę?

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki pachnącej kawy. Z całą pewnością jest to jeden z popularniejszych napojów na całym świecie. Smak oraz aromat kawy uzależniony jest nie tylko od jej gatunku, ale też od urządzenia, w którym ją parzymy. Jakiego typu urządzenia do parzenia kawy dostępne są w sklepach?

Sklepy proponują fanom kawy wiele najróżniejszych akcesoriów do jej przyrządzania. Wśród nich niezwykle dużą popularnością cieszą się ekspresy typu Moka. Wśród tego typu urządzeń na uwagę zasługują kawiarki oferowane przez
espresso
Redaktor: Jessica Spengler
Na podstawie: http://www.flickr.com
firmę Bialetti. Pierwsza kawiarka Baletti pojawiła się na rynku akcesoriów do kawy jeszcze w latach trzydziestych XX wieku. Kawiarka Bialetti pozwala otrzymać mocny i niezwykle aromatyczny napój. Kawiarki Bialetti dostępne są w przeróżnych wielkościach. W tych najmniejszych można przyrządzić dwie filiżanki espresso, ale oferowane są i takie, w których zaparzymy aż sześć filiżanek - https://www.qualiashop.pl/83-kawiarki-bialetti-i-gatorzystanie urządzenia , które działa na zasadzie zbliżonej do ekspresu przelewowego. Szklane kolby w kształcie klepsydry produkuje się od roku 1941. Wynalazcą tego naprawdę prostego urządzenia do parzenia kawy był Peter Schlumbohm. W chwili obecnej są produkowane przez amerykański koncern Chemex . Ceniony przez klientów Chemex proponuje te przelewowe są bardzo popularne, kawa parzy się jedynie kilka minut. Na ich wielką popularność wpływa również dość niska cena. Swoich zwolenników mają też ekspresy ciśnieniowe. Przyrządzimy w nich nie tylko znane od dawna espresso, ale także kawę latte bądź cappuccino. Do wyboru mamy ekspresy ciśnieniowe , które można zabudować, wolnostojące, automatyczne oraz ręczne. Niestety, najwyższej jakości ekspres ciśnieniowy jest drogi, dla wielu osób cena dobrych ekspresów jest zbyt wygórowana. Wybór urządzenia do przygotowywania kawy w dużej liczbie przypadków zależy więc od naszych możliwości finansowych.
2018-09-27 09:13:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.