Gdyby pociechynajmłodsi mogli sami zaprojektować swoją przestrzeń życiową

Dzieci, szczególnie te starsze, pragną swojej przestrzeni, gdzie będą mogły bawić się, szaleć, czytać, odpoczywać, a jeśli zajdzie taka potrzeba, znaleźć schronienie poza światem dorosłych. Dlatego też, jeśli istnieje możliwość, powinniśmy zagwarantować im taką szansę.


Niejeden malec śni o tym
dziecko
Redaktor: David D
Na podstawie: http://www.flickr.com
, aby mieć na własność szczególny pokoik, przeznaczony tylko i wyłącznie dla niego, a w nim odpowiednie meble dla przedszkolaków. Lepiej zapewnić maluchom chociażby najmniejsze pomieszczenie, aniżeli żadne. Zanim jednak kupimy szafki dla dzieci, bądźmy pewni, że robimy to z głową. Pamiętajmy, że pożytecznie jest wykreować takie miejsce, które będzie "rosło", rozwijało i zmieniało się razem z dzieckiem. Oprócz tego, zanim zdecydujemy się na kolory ścian i elementy umeblowania, jak na przykład stoliki i krzesła dla dzieci, podpytajmy maluchy o ich zdanie i gust. Czasami nie trzeba wiele, aby zagwarantować wielkie szczęście i szeroki uśmiech malucha. W dzisiejszych czasach pomysłów na zagospodarowanie dziecięcej przestrzeni nie brakuje. Ostateczny rezultat jest niejednokrotnie skorelowany z budżetem, jednak także zależy od pomysłowości rodziców.
pokój dziecka
Redaktor: amy gizienski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście meble dla przedszkolaków są ważne. To, jakie wybierzemy stoliki i krzesła dla dzieci (więcej - stoliki i krzesła dla dzieci) także nie jest obojętne. Jednak nie zapominajmy, że pokoik przeznaczony dla najmłodszych, to najczęściej najbardziej beztroskie miejsce w naszym mieszkaniu, a także mała oaza dla przedszkolaków, gdzie spędzają większą część dnia. Powinno być zatem zorganizowane z zamysłem.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.