Rozwój dziecka – jakie zabawki są najlepiej stymulujące?

Każdy tata pragnie dać swojej pociesze wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie z tego powodu skrupulatnie wybierane są zabawki. Niezależnie od tego, jakie zabawki dla dziecka planujemy kupić, zawsze powinno się pamiętać przede wszystkim o tym, aby były one dopasowane do wieku, w jakim jest oraz możliwości rozwojowych. Tylko wówczas jest można liczyć na to, że dziecko z zabawki skorzysta, a ona sama będzie wywierać korzystny wpływ na jego rozwój.


klocki drewniane
Na podstawie: pixabay.com
Ogromnym hitem są od kilku lat drewniane zabawki dla dzieci. Rewelacyjnie wpasowują się one w trend powrotu do tego, co związane z naturą oraz podążania za za tym, co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są na pewno doskonałym rozwiązaniem, jeżeli nie zamierzamy bombardować pociechy wielką ilością bodźców, których ono i tak nie potrafi przetworzyć. W sklepach znajdują się rozmaite samochodziki, zabawki do ciągnięcia, a nawet puzzle z drewna. Prawdziwym hitem, który znali już nasi rodzice są wyprodukowane z drewna klocki. Warto pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki zrobione z drewna - ; do zabawy dostać. Za sprawą nich może ćwiczyć umiejętność szeregowania oraz piętrzenia, co jest bardzo znaczące dla jego prawidłowego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku małych dzieci jest nierozerwalnie połączony z rozwojem fizycznym. Decydując się na zabawki drewniane, powinno się zawsze wyjątkowo dokładnie sprawdzić, czy nie mają one żadnych zadziorów i ostro zakończonych elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Niezwykle trudnym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.


zabawki
Na podstawie: pixabay.com
Znaczna część rodziców kupuje zabawki interaktywne, które wydają dźwięki, poruszają się i mają wiele części różniących się fakturą. Tak naprawdę okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale korzystnym kupnem. Zapewniają bowiem dziecku zbyt dużo bodźców, a niedojrzały jeszcze przecież układ poznawczy zupełnie sobie z nimi nie radzi. Poza tym powinno się pamiętać, że malutkie dzieci nawet nie potrafią rozróżniać wszystkich kolorów – początkowo dziecko postrzega wszystko w dwóch barwach: czarnej oraz białej. Nawet więc bajecznie kolorowa karuzela zamocowana nad łóżeczkiem nie zrobi na nim dużego wrażenia. Najlepsze są zabawki proste takie jak na przykład te: , które równocześnie kosztują o wiele mniej. To ogromne ułatwienie dla osób posiadających dzieci.
2019-03-26 07:26:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.