Wszechstronne użycie opakowań

Opakowania pełnią wiele funkcji. Przyciągają spojrzenia potencjalnych kupców, ”namawiają” do kupna, ale przede wszystkim pełnią jedną, kluczową funkcję: ochronną. Wówczas nie tyle istotny jest ich wygląd, co jak najlepsze zabezpieczenie towaru. A każdy produkt oczekuje odpowiedniego rodzaju opakowania.
Jednymi z najstarszych rodzajów opakowań są opakowania z tektury. Ich zaletą są stabilne ścianki, kształt gwarantujący staranne wykorzystanie miejsc magazynowych oraz sposobność pakowania mechanicznego. Jest to również produkt, który przepuszcza powietrze. Opakowania tekturowe mają także szerokie możliwości zadruku, przez co dany towar może wyróżniać się na półkach sklepowych - oferta. Cechą dodatnią tektury jest również niewysoka cena, z tego powodu, że spotyka się z tak dużym powodzeniem. Zakłady produkcyjne, przemysł spożywczy, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne to główni odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.
opakowania


Mimo wszystkich dobrych stron, opakowania kartonowe wykorzystywane są rzadziej od opakowań plastikowych i foliowych. Powodem tego zjawiska nie jest przypadek, a trwałość oraz niewielka waga, która sprawia, że można je łatwiej transportować. Dodatkowo, takie pojemniki spożywcze wydłużają okres przydatności produktów żywnościowych. Z tego względu zastosowanie znajdują zwłaszcza w branży spożywczej. Plastikowe pojemniki spożywcze zapewniają barierę ochronną przed drobnoustrojami, uszkodzeniami czy wilgocią.


Inne artykuły

Opcje znakomitych akcesoriów do gastronomii

karta menu
Redaktor: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ofercie producenta możemy znaleźć różnorodne produkty oraz akcesoria, które dobrze wpisują się nawet w szczególnie znaczne wymagania klientów. Oferta dostępna obecnie na wyciągnięcie ręki jest dokładnie dopasowywana do teraźniejszych oczekiwań klientów. Są to zwykle osoby szczególnie wymagające, z tego też powodu wagę przykłada się do każdego, nawet pozornie nieznacznego detalu. Jeśli chodzi o przyprawniki, są one dostępne w ofercie producenta w wyjątkowo dopracowanych zestawach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.