Wszechstronne użycie opakowań

Opakowania pełnią wiele funkcji. Przyciągają spojrzenia potencjalnych kupców, ”namawiają” do kupna, ale przede wszystkim pełnią jedną, kluczową funkcję: ochronną. Wówczas nie tyle istotny jest ich wygląd, co jak najlepsze zabezpieczenie towaru. A każdy produkt oczekuje odpowiedniego rodzaju opakowania.


Jednymi z najstarszych rodzajów opakowań są opakowania z tektury. Ich zaletą są stabilne ścianki, kształt gwarantujący staranne wykorzystanie miejsc magazynowych oraz sposobność pakowania mechanicznego. Jest to również produkt, który przepuszcza powietrze. Opakowania tekturowe mają także szerokie możliwości zadruku, przez co dany towar może wyróżniać się na półkach sklepowych - oferta. Cechą dodatnią tektury jest również niewysoka cena, z tego powodu, że spotyka się z tak dużym powodzeniem. Zakłady produkcyjne, przemysł spożywczy, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne to główni odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.
opakowania


Mimo wszystkich dobrych stron, opakowania kartonowe wykorzystywane są rzadziej od opakowań plastikowych i foliowych. Powodem tego zjawiska nie jest przypadek, a trwałość oraz niewielka waga, która sprawia, że można je łatwiej transportować. Dodatkowo, takie pojemniki spożywcze wydłużają okres przydatności produktów żywnościowych. Z tego względu zastosowanie znajdują zwłaszcza w branży spożywczej. Plastikowe pojemniki spożywcze zapewniają barierę ochronną przed drobnoustrojami, uszkodzeniami czy wilgocią.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.