Patelnia - niezastąpione naczynie w każdej kuchni. Sprawdź z czym to się spożywa!

Patelnia to naczynie, jakie jest konieczne w każdej kuchni. To urządzenie w jakim przygotowuje się wyjątkowo wiele różnych potraw. Oczywiście jest wyjątkowo wiele różnych patelni, jakie podzielone będą ze względu na materiał z jakiego będzie wytworzona, ze względu na jej zastosowanie a także sam rodzaj patelni. Rozpocznijmy od prostej wiadomości : Jakie są rodzaje patelni?

Zatem bywają trzy podstawowe typy: patelnia klasyczna, patelnia głęboka jak również do grilowania. patelnia stalowa klasyczna cechuje się tym, iż jest to okrągłe urządzenie ze spłaszczonym dnem jak i niskimi brzegami. Patelnia głęboka, będzie dość podobna do patelni klasycznej z tym, że jej brzegi są bardziej wyższe. Prócz tego spora ilość patelni głębokich będzie dopasowana do gotowania na płytach indukcyjnych. Tymczasem patelnie do grilowania nie posiadają konkretnie określonego kształtu (będą patelnie kwadratowe, prostokątne bądź okrągłe), natomiast mają jedną znaczącą różnicę, która wyróżnia je spośród innych rodzajów. Mianowicie posiada ona na dnie naczynia rowki, wybrzuszenia lub kratkę dzięki czemu do smażonej potrawy od spodu dociera powietrze. Dany typ przygotowywania dań będzie niebywale zdrowy, gdyż nie potrzeba dodawania tłuszczu a w dodatku cały tłuszcz z potrawy jest wytopiony. Zatem jeśli ktoś nie posiada ogrodu, w którym mógłby urządzić grilla to patelnia do grilowania powinna spełnić oczekiwania. Dobrze także wpsomnieć o tym, że są patelnie o profesjonalnym zastosowaniu, które wyprodukowane będą w taki sposób, by przygotować dzięki nim 1 typ dań. Do owych patelni zaliczają się patelnie do jajek, naleśników, ryb bądź racuchów.


Inne artykuły

Zabawa w ogrodzie- najlepszy sposób rozrywki dla maluchów

Zabawa na trampolinie
Redaktor: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nie pragniemy by nasze pociechy się nudziły oraz miast bawić się na powietrzu siedziały w domu, to na pewno należy zatroszczyć się o to, by miały jak najszerszy wybór zabawek. A kiedy jeszcze posiadamy ogródek, na którym mają szanse się pobawić i na który mają możliwość położyć te zabawki, to bez wątpienia bez znaczniejszego problemu znajdziemy dla nich coś odpowiedniego, co będzie bezpieczne, interesujące oraz równocześnie sprawi, iż dzieci wraz z kolegami będą miały szanse rozwijać swoje kreatywne myślenie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.