Techniki odróżniania pereł hodowlanych od naturalnych

Elegancka biżuteria dostępna u wielu jubilerów to skutek troski o robienie rewelacyjnych połączeń. Idealnie wpisują się one w estetykę preferowaną przez kobiety, które wyszukują dla siebie wyjątkowych dodatków. Z mody nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Przygotowane z zachowaniem różnych standardów obowiązujących w tym obszarze perły hodowlane różnią się od naturalnych. Jak możemy je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły
Redaktor: diva
Na podstawie: diva
Kolczyki i perły na nowy rok! Wygląd zewnętrzny obu typów pereł może być jednak wprowadzający w błąd, bo na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Znawcy pereł, którzy mają ogromne doświadczenie, sami nierzadko nie dostrzegają opcji rozróżnienia naturalnych od hodowlanych. Najistotniejszą różnicą, jaką podkreślają, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. Jest to jądro, co jest umieszczane ręcznie. Znane są dwie metody odróżniania, czyli?

Odpowiednie odróżnianie pereł Perły naturalne rozróżnimy w nadzwyczaj prosty sposób od tych sztucznych. Pomocna metoda rozróżniania bazuje przede wszystkim na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w wewnątrz pereł. Kolejnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Opiera się na dokładnym sprawdzaniu krystalicznej struktury płytek aragonitu.


Inne artykuły

W jaki sposób wybierać dobrego fotografa do sesji noworodkowej?

dziecko
Redaktor: Benjamin Vander Steen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy wiemy, jak bardzo przelotne są chwile. Przede wszystkim te, które dotyczą bardzo małych dzieci. Dla rodziców takich dzieci czas upływa bardzo prędko, i aby go jakoś wstrzymać, często decydują się na robienie zdjęć.


Obecnie jest nawet specjalna dziedzina fotografii, która specjalizuje się w profesjonalnym robieniu sesji zdjęciowych noworodków.
Kolia z pereł - konieczność czy ładny dodatek?
Konieczne jest w tej sytuacji zastosowanie promieni rentgenowskich o znakomitym nasileniu. Hodowla pereł jest jeszcze popularniejsza także w naszym kraju. Znaczące jest to, że w przypadku pereł hodowlanych można spostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swym kształtem brodawkę oraz bywają w ostry sposób zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, co jest efektem sztucznego woreczka perłowego. Jest przydatną bazą, która służy jednorodnemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła hodowlana dodatkowo podczas naświetlania rentgenem posiada plamę o jasnym środku. Pomiędzy obiema częściami przebiega ciemna linia. Dzięki temu także można odróżnić ją od tej naturalnej.Zobacz na
2018-07-12 00:02:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.