Techniki odróżniania pereł hodowlanych od naturalnych

Elegancka biżuteria dostępna u wielu jubilerów to skutek troski o robienie rewelacyjnych połączeń. Idealnie wpisują się one w estetykę preferowaną przez kobiety, które wyszukują dla siebie wyjątkowych dodatków. Z mody nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Przygotowane z zachowaniem różnych standardów obowiązujących w tym obszarze perły hodowlane różnią się od naturalnych. Jak możemy je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły
Redaktor: diva
Na podstawie: diva
Kolczyki i perły na nowy rok! Wygląd zewnętrzny obu typów pereł może być jednak wprowadzający w błąd, bo na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Znawcy pereł, którzy mają ogromne doświadczenie, sami nierzadko nie dostrzegają opcji rozróżnienia naturalnych od hodowlanych. Najistotniejszą różnicą, jaką podkreślają, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. Jest to jądro, co jest umieszczane ręcznie. Znane są dwie metody odróżniania, czyli?

Inne artykuły

Czym są termofory, jak wygląda ich przeszłość oraz kto wymyślił współczesne gumowe termofory?

tort
Redaktor: C&A
Na podstawie: C&A
Czy rozumiesz, że paręset lat temu wskaźnikiem statusu publicznego nie okazywało się wyłącznie posiadanie różnorodnych posiadłości lub zwierzaków, ale także.


Odpowiednie odróżnianie pereł Perły naturalne rozróżnimy w nadzwyczaj prosty sposób od tych sztucznych. Pomocna metoda rozróżniania bazuje przede wszystkim na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w wewnątrz pereł. Kolejnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Opiera się na dokładnym sprawdzaniu krystalicznej struktury płytek aragonitu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.