W jaki sposób sprawdzić, czy kosmetyki są ekologiczne i co to określenie tak naprawdę oznacza?

Naturalne kosmetyki bez żadnej chemii mają mnóstwo zalet, zatem moda na ekopielęgnację nie przemija.

Ekologiczne kosmetyki nie zawsze wyglądają tak pięknie, jak te tradycyjne. Zwykle pakowane są w normalne szklane pojemniki lub tubki z metalu. Wszystko z myślą o ochronie środowiska. Proste kartoniki tworzone są z papieru makulaturowego. Eko kosmetyki z pewnością są przyjazne skórze. Dzięki najnowszej technice ich produkcji są też bardziej skuteczne. Poza tym działanie specyfików naturalnych głównie koncentruje się na odzyskaniu równowagi w skórze i wsparciu jej naturalnych funkcji i procesów regeneracyjnych.
W teorii eko kosmetyki powinny zawierać substancje, pochodzące z naturalnych upraw. Muszą być również produkowane w sposób sprzyjający środowisku. Obecnie niemal każda firma kosmetyczna ma linię naturalną - Niestety część tych kosmetyków nie ma nic wspólnego z ekologią. Producenci bardzo chętnie zamieszczają na opakowaniach swoich produktów zwrot: eko, bio ewentualnie organic, nawet wówczas, gdy kosmetyk ma w składzie niewielką ilość naturalnych składników.
kosmetyki
Redaktor: REF Polska
Na podstawie: REF Polska


Inne artykuły

Kremiki a także olejki do masażu - a więc, w jaki metodę poczuć się zrelaksowanym w domowym zaciszu

włos
Redaktor: Domzdrowia.pl
Na podstawie: Domzdrowia.pl
Pożądasz się zrelaksować w domowym ustroniu, ale nie masz pojęcia, jakie rzeczy będzie Ci potrzebne? A może pragnąłbyś przy okazji pozbyć się defektów ze skórą?. W tym felietonie przybliżymy Tobie dwie z opcji, jakiego typu można stosować we własnym domu.


Zaczynającą rzeczą nad którą pomyślimy, to krem przeznaczony do masażu, którego ma się pozwolenie stosować między innymi jako drenażu limfatycznego (by pozbyć się cellulitu a także tak zwanej "skóry pomarańczowej").


Aby zdobyć pewność, czy dany preparat jest ekologiczny należy dokładnie zapoznać się z etykietą. Opłaca się przy tym nie zapominać, że wykaz składników zawsze podaje się w kolejności odpowiadającej ich udziałowi wagowemu w preparacie. A zatem składnik, którego użyto w największej ilości, będzie znajdował się na samym początku. Z kolei ten, którego jest najmniej, wymieniony zostanie na końcu na etykiecie. Oprócz tego gwarancją naturalności kosmetyku jest certyfikat przyznany przez instytucję, kontrolującą calutki proces produkcji. Niestety zdobycie takiego certyfikatu jest dosyć kosztowe. Zatem ponad 90% firm kosmetycznych sprzedaje swoje kosmetyki bez tego certyfikatu, nawet, gdy w pełni spełniają wszystkie kryteria - Couleur Caramel pomoże ci dobrać kosmetyki. Dlatego bardzo trudno jest sprawdzić, czy dany kosmetyk jest przyjazny środowisku, czy tradycyjny.


W pierwszej kolejności należy uważnie czytać etykiety i szukać na opakowaniu informacji o przyznanym certyfikacie. W celu zdobycia eko kosmetyków trzeba się wykazać sporą wiedzą jak również zaangażowaniem w poszukiwaniu potrzebnych danych.
2020-07-08 07:32:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.