Jak bardzo minione kilka lat zmieniło handel w naszym kraju, gdzie można dzisiaj robić zakupy

Ostatnie lata to ogromne zmiany w sposobie handlowania. W większych miastach znacznie spadła ilość niewielkich, samodzielnych sklepów na rzecz handlowych galerii. To tam właśnie przeniósł się handel, i w praktyce zaczęło się to dziać w ciągu ostatnich lat. Dla kupujących takie zmiany są nawet wygodne, w zasadzie wszystko co potrzebują zakupić, czy to będą kurtki wiatrówki damskie, buty czy kosmetyki zakupią bez problemów w jednej lokalizacji. Jednak mocno na tego typu zmianach będzie cierpiał miejscowy biznes.

towar na półce sklepowej
Redaktor: C x 2
Na podstawie: http://www.flickr.com
Działalność licznych niewielkich punktów handlowych zupełnie przestała się opłacać, właściciele musieli zamknąć biznesy i zająć się czymś innym. W galeriach panują duże sieci handlowe, wynajmujące niekiedy i po kilkaset metrów powierzchni, więc lokalnym sklepikarzom raczej ciężko zaistnieć w takich okolicznościach. Oczywiście niektóre sklepy, oferujące na przykład ubrania dla mężczyzn czy obuwie dla pań nadal dobrze funkcjonują i trzymają się cały czas dobrze, lecz w dużej mierze wynika to z faktu, że posiadają one odpowiednią lokalizację i co najważniejsze oferują dobre towary - wiatrówki damskie.

Inne artykuły

Supermarkety nie są dla Ciebie? Już w tym momencie wybierz zakupy lokalne10 i ciesz się świeżą żywnością każdego dnia!

zakupy lokalne
Redaktor: Almas Baig
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach każdy prowadzi bardzo konsumpcyjny tryb życia. Każdego dnia można spotkać w marketach multum osób, które śmigają od sklepu do sklepu w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Największe oblężenie butiki mają tymczasem w niedziele, ponieważ jest to dzień wolny od roboty i ludzie mają zdecydowanie więcej czasu na robienie zakupów.


Innym rodzaje sklepów, jakie pomimo ekspansji centrów handlowych dają sobie radę, są placówki sprzedające artykuły dziecięce. Na tego typu artykuły zawsze będzie zapotrzebowanie, bo dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań i potrzebują nowych. Niekiedy tego typu zmiany garderoby będą się odbywać nawet parę razy na rok, więc i zapotrzebowanie na różnego rodzaju spodnie, bluzeczki, kurtki czy kombinezony dla niemowląt cały czas jest duże.

Niestety w przypadku dzieciaków ciężko jest kupować zbyt duże rzeczy, bo ich używanie będzie niewygodne, a w niektórych przypadkach nawet niebezpieczne. Dlatego też chcąc nie chcąc dorośli muszą regularnie odwiedzać sklepy z produktami dla nich i kupować coraz to nowe części garderoby - jak w tej ofercie. Analogicznie trzymają się sklepy sprzedające różnego rodzaju gadżety i zabawki, takie jak przeciwsłoneczne okulary czy modne bransoletki dla młodych strojniś, one również skutecznie się opierają rozwojowi dużych sieci handlowych.
2017-08-26 08:24:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.