Najlepsze miejsca na zimowy wypoczynek na plaży czyli zalety przepięknych Seszeli.

Zimowe miesiące to okres, gdy wszyscy tęsknią za ciepłem, a już szczególnie za wypoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Znajdzie się na świecie miejsca, gdzie tego typu marzenia się spełniają, a zaliczają się na przykład do nich Seszele.

Seszele
Redaktor: Andrew Moore
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zlokalizowane są one na zachodzie Indyjskiego oceanu, zaledwie półtora tysiąca od kontynentu afrykańskiego. Składają się z więcej niż stu wysp, z których jedynie część ma mieszkańców, i przyciągają urlopowiczów swoją bogatą przyrodą, piaszczystymi plażami i niezwykle przyjaznym klimatem. Ogromnym plusem są również świetne warunki do nurkowania i bogactwo życia pod wodą.

Inne artykuły

Jak zaplanować wolny czas z całą rodziną? O jakich sprawach korzystnie pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Wycieczka
Redaktor: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie możemy ukryć, że w dzisiejszych czasach całe rodziny niezwykle często decydują się na wycieczki rowerowe. W taki sposób na pewno będzie można zawiązać koneksje rodzinne, a to jest bardzo istotna kwestia.Tego rodzaju wycieczki potrzebują jednak odpowiedniego planu, przygotowania i sprzętu. Każdy z nas raczej dobrze zdaje sobie sprawę, że potrzebnych jest mnóstwo elementów, które muszą być wypełnione, żeby dana podróż mogła się w ogóle odbyć.


Mimo, że Seszele położone są dość blisko od równika, to nigdy nie będą tam występować tam ekstremalne upały, temperatury rzadko będą przekraczać trzydzieści dwa stopnie, a oprócz tego wszystkich ochładza przyjemna bryza. Nie ma tam również problemów z występowaniem cyklonów, które niszczą inne popularne turystyczne rejony, dzięki czemu te właśnie wyspy są popularne w zasadzie przez okrągły rok, i cały rok są tam doskonałe warunki do pobytu.

Na Seszelach
Redaktor: Gerwin Sturm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do Seszeli pewien czas temu przypięto łatkę placu zabaw dla bogaczy, i faktycznie do niedawna były one uważane za ogromnie ekskluzywne i drogie. Lecz w propozycjach turystycznych zaczęły się pojawiać tańsze wyjazdy, dostępne dla przeciętnego turysty, do obniżek cen przyczyniła się także rosnąca konkurencja pomiędzy liniami lotniczymi. Rzecz jasna planując tam urlop należy się liczyć z większym wydatkiem, niż przy bliżej leżących destynacjach, ale różnice są coraz mniejsze.

Popularnym miejscem wylotu na te wspaniałe wyspy stał się Wrocław, to właśnie z niego wyrusza duża ilość wycieczek na nie. Na Seszelach nie występują jakieś specjalne zagrożenia, zalecane szczepienia są dokładnie takie, jak do innych krajów tego regionu. Żeby dostać się na te wyspy trzeba mieć ważny przez kilka miesięcy paszport, niezbędne będzie również zakupienie wizy, ale to bez żadnego problemu da się będzie załatwić już na lotnisku w miejscu docelowym. Jeżeli będzie chodzić o bagaż, to obowiązkowo należy zapakować maskę do nurkowania, kąpielówki i dużo kremu do opalania.
2015-06-10 12:39:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.