Ciuchy dla gastronomii - sprawdź w co możesz ubrać swoich pracowników

Jest sporo zawodów, w których niesamowicie ważne są ciuchy. Bez odpowiedniego stroju nie możemy zacząć pracy. Bardzo często to wymogi bezpieczeństwa na stanowisku pracy sprawiają, że należy posiadać odpowiedni strój. Często również ubranie jest swoistego typu pomocą, która ma pozwolić na przechowywanie niektórych rzeczy w odpowiednich kieszonkach czy szlufkach. Te 2 powody sprawiają, że odzież dla gastronomii musi być właściwie dobrana. Po pierwsze przy gotowaniu łatwo się ubrudzić, dobrze, więc posiadać dobry fartuch.
W dodatku kitel powinien być z właściwego tworzywa, który nie będzie się niszczyć przy kontakcie z wyższą temperaturą. Fartuchy chronią przed zabrudzeniem się, ale też przed oparzeniem. Właściwe obuwie również jest wskazane. Nie wspominając o czepku na głowę. Z tego powodu przedsiębiorstwa, które mają do czynienia z żywnością muszą zaopatrzyć swych pracowników we właściwą odzież. Można ją znaleźć w różnych hurtowniach. W dodatku można również poprosić o to żeby na fartuchach czy też na wszystkich elementach odzieży był znaczek z logo naszego lokalu gastronomicznego, żeby było wiadomo, do kogo konkretne ubrania należą. To sprawi, że pracownicy będą czuli się dobrze.
kucharz
Redaktor: Jaume Escofet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Więcej:

Ciuchy w branży gastronomicznej

Jeśli mamy firmę gastronomiczną musimy pamiętać o tym jak ważna jest odzież dla gastronomii. Jest wiele firm, które zajmują się produkowaniem tego rodzaju odzieży począwszy od kitli, przez opaski na głowę, aż po zapaski - modna odzież dla gastronomii. Jeżeli więc chcielibyśmy, żeby nasz punkt gastronomiczny przetrwał i był prowadzony zgodnie z zasadami BHP, to powinniśmy wyposażyć naszych pracowników we wszystkie konieczne w gastronomii części garderoby. To ważne by pracując z żywnością być we właściwy sposób ubranym. Po pierwsze z tego powodu, że najważniejsza jest czystość posiłku.


Inne artykuły

W poszukiwaniu idealnego podarunku dla swego dziecka

pudełko z zieloną kokardką
Redaktor: Shari's Berries
Na podstawie: http://www.flickr.com
Święta albo urodziny to najczęściej momenty, gdy szukamy dla swych dzieci odpowiednich podarunków. Ich wybór nie każdorazowo jest prosty, gdyż dzieci są bardzo zmiennie. O ile w przypadku małych dzieci nie mamy przeważnie jakichkolwiek trudności z odszukaniem właściwych podarunków, o tyle w przypadku trochę starszych dzieci problem ten jest już istotny. Jakie prezenty mogą być dobre w tego typu sytuacji?


Jasne jest, że nikt nie chciałby z talerza z jedzeniem w restauracji wyjmować jakiegoś włosa, bo ktoś nie miał czepka albo czapki kucharskiej. Dodatkowo odzież dla ludzi pracujących w gastronomii jest bardzo ważna, bo chroni przed zabrudzeniami i przed poparzeniem - czytaj o firmie Empak . Dlatego należy o nią dbać i mieć na uwadze, że jeżeli chcemy zacząć pracę, to na początek należy się odpowiednio ubrać.
2018-06-22 07:18:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.