Kiedy produkcja domowa różnorodnych przetworów mięsnych zaczyna robić się opłacalna.

Nie ma nic lepszego na śniadanie od soczystej, aromatycznej wędliny na kromce świeżego chleba. Chłodnicze lady w sklepach wprost uginają się pod ciężarem rozmaitych szynek, kiełbas i pasztetów. Wszystkie będą kusić swojskim nazewnictwem i pięknym wyglądem. Lecz nie wszystkie są faktycznie dobre. Nie wspominając już o niekoniecznie dobrym wpływie złych jakościowo wyrobów na zdrowie.

półmisek wędlin
Redaktor: ZM Pekpol
Na podstawie: ZM Pekpol
Dawniej, kiedy w sklepach wiało pustkami, prawdziwa szynka, kiedy udało się ją już kupić, smakowała i pachniała jak szynka i wytrzymywała długo bez psucia się. To dlatego, że typowe przetwory mięsne produkowano w oparciu o naturalne techniki pieczenia albo wędzenia. Dzisiaj, kiedy liczy się ilość a nie poziom jakości, wszyscy producenci chcą jak najwięcej zarobić, oszczędzając na surowcach i stosując metody produkcyjne takie, żeby w krótkim czasie wytworzyć duże ilości wędlin. Przykładowo, przed laty produkcja wędzonek wymagała odpowiednich pieców wędzarniczych, konieczne było odpowiednie drewno, żeby wyrób posiadał wspaniały aromat - szczegóły. Teraz taśmowe niby wędliny (przeniesiony tutaj), złożone ze sklejonych ze sobą resztek mięsnych, zanurza się na kilka godzin w pojemniku wypełnionym wszelkiego typu roztworami chemicznymi.

Wykonane w taki sposób produkty są niesmaczne, szybko się psują, ale przede wszystkim mają koszmarny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego nie powinno wcale dziwić, że zwiększająca się liczba osób zwraca swoją uwagę na składniki i sposób produkcji wędlin. Dodatkowo, coraz bardziej liczna grupa konsumentów mających świadomość będzie wolała samodzielnie przygotowane przetwory mięsne - zajrzyj do oferty.


Inne artykuły

Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

Smaczne jedzenie
Redaktor: Luiz Eduardo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Życie w centrach miast, w których jest tłok, ludzie ściśnięci są na niewielkiej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się sporo substancji, jakich nazw normalny człowiek nie umie nawet swobodnie odczytać, ma swój niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Do podstawowych problemów związanych z mieszkaniem w tak silnie ucywilizowanych obszarach należą przewlekłe choroby, którymi jeszcze w minionym stuleciu nikt nie miał potrzeby się zamartwiać: uczulenia, cukrzyca, nadciśnienie, powszechna nadwaga.

Mając sprawdzone przepisy, można śmiało upiec roladę schabową, lub własną domową szynkę. O pasztecie nie wspominając, bo przecież to najbardziej tradycyjny wyrób świąteczny naszych babć. Kto będzie miał możliwości, może postawić sobie przy domu niewielką szopę wędzarniczą i samemu robić wędliny na swój użytek. Wbrew pozorom, zrobienie prawdziwej kiełbasy, albo soczystej szynki wcale nie jest bardzo trudne, jednak wymaga trochę czasu i zaangażowania. Lecz wysiłek będzie się opłacał, bo można przygotować sobie wędlinę właśnie tak doprawioną jak się lubi.
2018-10-02 09:16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.