Kiedy produkcja domowa różnorodnych przetworów mięsnych zaczyna robić się opłacalna.

Nie ma nic lepszego na śniadanie od soczystej, aromatycznej wędliny na kromce świeżego chleba. Chłodnicze lady w sklepach wprost uginają się pod ciężarem rozmaitych szynek, kiełbas i pasztetów. Wszystkie będą kusić swojskim nazewnictwem i pięknym wyglądem. Lecz nie wszystkie są faktycznie dobre. Nie wspominając już o niekoniecznie dobrym wpływie złych jakościowo wyrobów na zdrowie.

półmisek wędlin
Redaktor: ZM Pekpol
Na podstawie: ZM Pekpol
Dawniej, kiedy w sklepach wiało pustkami, prawdziwa szynka, kiedy udało się ją już kupić, smakowała i pachniała jak szynka i wytrzymywała długo bez psucia się. To dlatego, że typowe przetwory mięsne - upoluj okazje na cielęta na sprzedaż-> sprawdź informacje - produkowano w oparciu o naturalne techniki pieczenia albo wędzenia. Dzisiaj, kiedy liczy się ilość a nie poziom jakości, wszyscy producenci chcą jak najwięcej zarobić, oszczędzając na surowcach i stosując metody produkcyjne takie, żeby w krótkim czasie wytworzyć duże ilości wędlin. Przykładowo, przed laty produkcja wędzonek wymagała odpowiednich pieców wędzarniczych, konieczne było odpowiednie drewno, żeby wyrób posiadał wspaniały aromat - szczegóły. Teraz taśmowe niby wędliny - www.peklosol.pl -, złożone ze sklejonych ze sobą resztek mięsnych, zanurza się na kilka godzin w pojemniku wypełnionym wszelkiego typu roztworami chemicznymi.

Wykonane w taki sposób produkty są niesmaczne, szybko się psują, ale przede wszystkim mają koszmarny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego nie powinno wcale dziwić, że zwiększająca się liczba osób zwraca swoją uwagę na składniki i sposób produkcji wędlin. Dodatkowo, coraz bardziej liczna grupa konsumentów mających świadomość będzie wolała samodzielnie przygotowane przetwory mięsne - zajrzyj do oferty.


Inne artykuły

Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

Smaczne jedzenie
Redaktor: Luiz Eduardo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Życie w centrach miast, gdzie jest ścisk, ludzie ściśnięci są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodzie krąży sporo substancji, których nazw normalny człowiek nie potrafi nawet przeczytać, ma swój niezaprzeczalny wpływ na nasze życie. Do zasadniczych kłopotów związanych z mieszkaniem w tak silnie ucywilizowanych obszarach zaliczyć można przewlekłe choroby, którymi jeszcze w minionym stuleciu nikt nie musiał się martwić: alergie, cukrzyca, podwyższone ciśnienie, epidemia otyłości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.