Jak na przykład wybrać wyśmienitą herbatę - rytuał picia herbaty

Wiele osób jest w dzisiejszych czasach smakoszami herbaty, w szczególności jeżeli mowa o pachnącej, ożywczej i prawdziwej herbacie. Współcześnie możemy odszukać istotnie bardzo wiele rodzajów i typów herbaty z każdego zakątka świata.

herbata
Redaktor: Daniel Kruczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naturalne herbaty są istotnie unikalne w smaku, zdecydowanie różnią się od herbat w saszetkach, które na co dzień możemy odkryć w zwyczajnych sklepach i marketach. Prawdziwa herbata (zapraszam tutaj...) ma zdecydowanie inny, naturalnie lepszy, smak. Powinno się więc zastanowić się nad tym jak wybrać herbatę, aby była ona zdrowa i charakteryzowała się nadzwyczajnym smakiem i bogatym aromatem.

Bezspornie powinno się zaznajomić się z rodzajami herbat naturalnych, a także dowiedzieć się, które regiony świata słyną z najlepszej herbaty. Z pewnością głębią smaku będą cechować się herbaty pochodzące z Japonii, szczególnie, iż to właśnie tam zaistniał rytuał picia herbaty, który w dalszym ciągu jest obchodzony przez wiele osób. Herbata pojawiła się w Japonii blisko VI wieku i przywędrowała tam z Chin.

Jednakże dopiero w 1191 roku herbata trwale zagościła w Japonii, a wszystko to za pośrednictwem twórcy sekty buddyjskiej w Japonii, który jako pierwszy sadził nasiona herbaty. Znaczną rolę w historii herbaty w Japonii odegrał również Sen Rikyu, jaki był mistrzem herbaty oraz przedstawił filozofię herbatyzmu, która do dzisiaj jest wykonywana w całej Japonii. Obecnie, z racji pewnej legendy, herbatę piję się w celu oddalenia od siebie znużenia, oraz także wyrażenia filozofii Zen, na jaką składa się powab i prostota.


Inne artykuły

Wybierajmy herbaty do kupienia na wagę!

waga kuchenna
Redaktor: Bugatti
Na podstawie: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/1389/arco__waga_kuchenna
Dla różnych osób herbata to tylko torebka do ekspresowego zaparzenia. Ale prawda wygląda tak, że herbaty to o wiele więcej aniżeli to, co da się dostrzec na sklepowych półkach. Musimy jedynie się porozglądać. Musimy znaleźć herbaciarnię lub sklep online i tam zacząć wybierać herbaty. W tego typu miejscach, tj. w herbaciarniach, jak również w sklepach w sieci możemy dostać herbata na wagę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.