I Komunia Święta - z jakich powodów jest tak istotna i jak przygotować do niej dziecko

W maju lub czerwcu rozpoczyna się w całym kraju czas I Komunii Świętych. Jest to z całą pewnością bardzo ważne wydarzenie zarówno dla małego człowieka, jak i jego rodziców. Uroczystość pozostaje we wspomnieniach na długo. Dlaczego Komunia jest tak podniosłym wydarzeniem i jak się do niej przygotować?

Komunia
Redaktor: los bambinos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podczas takiej uroczystości młodzi ludzie po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, w związku z czym od tego czasu mogą w pełni uczestniczyć we mszach. Zazwyczaj przygotowania trwają cały rok poprzedzający ten dzień. Niezwykle istotną ich częścią jest silne uczestnictwo rodziców. To zdecydowanie oni najlepiej przygotują swoje dzieci na ten dzień. Dzięki odpowiedniemu poprowadzeniu będą one wiedziały, z jakich powodów przyjmują ten sakrament. Rozmowy z najbliższymi z całą pewnością pomniejszą zdenerwowanie jakie może towarzyszyć tej uroczystości, ponieważ jak wiadomo wcześniej po raz pierwszy spowiadają się one, co może być dla nich bardzo stresujące.

Pomoc rodziców jest również konieczna do odpowiedniego przygotowania się do egzaminu. Rzecz jasna ważny jest także strój. Aktualnie, gdy niemal wszystkie usługi firm znajdują się w sieci internetowej, również tego typu ubiór możemy nabyć on-line. To zdecydowanie upraszcza cały proces, gdyż możemy spokojnie przejrzeć oferowane alby i dobrać tę odpowiednią. Należy dokładnie wymierzyć dziecko, żeby mieć pewność, że zakupiony towar będzie pasował - sprawdź koniecznie.

Inne artykuły

Co można sprawić własnemu synowi?

klocek lego w kształcie dziewczyny
Redaktor: Pascal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie wiem jak Ty drogi rodzicu, lecz sam mam często ogromne problemy z tym by po prostu zakupić coś fajnego swojemu synowi. Jednak oczywiście koniec końców jednak mi się udaje. Uważam, iż zbyt często uważamy, że kapitalna zabawka niejako automatycznie powinna być wygórowanym wydatkiem.


Dlatego też takie zakupy trzeba wykonać wcześniej. Na tego rodzaju witrynach znajdziemy wszelkie części stroju, przykładowo wianki do komunii lub buty - albykomunijne.pl. Dobrze jest także uświadomić naszym pociechom, że to co mamy na sobie tego dnia nie jest ważne i nikt nie powinien czuć się gorzej, ponieważ ma bardziej skromną sukienkę i tańsze buty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.