Pierwsza Komunia Święta - dlaczego jest tak istotna i w jaki sposób przygotować do niej swoją pociechę

W maju i czerwcu zaczyna się w całym kraju czas I Komunii Świętych. Jest to z całą pewnością niezwykle ważne wydarzenie zarówno dla młodego człowieka, jak i jego rodziców. Uroczystość pozostaje w pamięci na długo. Dlaczego Komunia jest tak ważnym wydarzeniem i jak się do niej przygotować?

Komunia
Redaktor: los bambinos
Na podstawie: http://www.flickr.com
W czasie takiej uroczystości młodzi ludzie po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, w związku z czym od tego momentu mogą w pełni uczestniczyć we mszach. Najczęściej przygotowania trwają cały rok poprzedzający ten dzień. Niezwykle istotną ich częścią jest zaangażowane uczestnictwo rodziców. To zdecydowanie oni najmocniej przygotują swoje dzieci na ten dzień. Dzięki odpowiedniemu poprowadzeniu będą one wiedziały, dlaczego przyjmują ten sakrament. Rozmowy z rodzicami zdecydowanie zmniejszą zdenerwowanie jakie może towarzyszyć tym wydarzeniom, gdyż jak wiadomo odpowiednio wcześniej po raz pierwszy spowiadają się one, co może być dla nich naprawdę stresujące.

Pomoc rodziców jest także niezbędna do odpowiedniego przygotowania się do egzaminu. Rzecz jasna istotny jest także strój. Aktualnie, kiedy niemal wszystkie usługi firm znajdują się w Internecie, także tego rodzaju ubiór możemy kupić on-line. To naprawdę ułatwia cały proces, gdyż możemy spokojnie przejrzeć oferowane alby i wybrać tę odpowiednią. Należy dokładnie wymierzyć dziecko, żeby mieć pewność, że dostarczony towar będzie pasował - www.

Dlatego też takie zakupy warto wykonać wcześniej. Na tego rodzaju stronach znajdziemy wszelkie elementy stroju, przykładowo wianki do komunii czy buty - Alby Komunijne. Dobrze jest również uświadomić dziecku, że to co mamy na sobie tego dnia nie jest ważne i nikt nie powinien czuć się gorzej, ponieważ ma skromniejszą sukienkę i tańsze buty.


Inne artykuły

Co można sprawić własnemu synowi?

klocek lego w kształcie dziewczyny
Redaktor: Pascal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie wiem jak Ty szanowny rodzicu, ale osobiście mam bardzo często wielkie problemy z tym by po prostu zakupić coś świetnego własnemu synowi. Jednakże oczywiście koniec końców jednak mi się udaje. Sądzę, iż zbyt często sądzimy, że solidna zabawka automatycznie musi być droga.
Komunia Święta
Redaktor: Dustin and Jennifer Stacey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie niezwykle często spotkać się można ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach takie wydarzenie przybiera niechciany kształt, a od aspektów duchowych mocniej wyeksponowane są ogromne prezenty. Dzieci przechwalają się tym, kto otrzymał lepsze prezenty i więcej pieniędzy. Rzeczywiście tak się dzieje, aczkolwiek bardzo wiele jest tutaj zależne od nastawienia rodziców. Z całą pewnością szczera rozmowa z dzieckiem pomoże zrozumieć istotę tego dnia.

Z ich pomocą będzie ono świadome, że to nie ubranie i rzeczy się liczą. Przekazanie znaczenia może być częścią kluczową w prawidłowym przygotowaniu do przyjmowania pierwszej Eucharystii w swoim życiu. Warto nie popadać w skrajności i mieć na uwadze, co jest w takim dniu najistotniejsze.
2018-06-22 11:56:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.