Wybór kierunku studiów to powinna być niezwykle pewna decyzja. Ma ona wpływ ona więc na nasze przyszłe losy na rynku pracy

Trudno w obecnych czasach odnaleźć osobę, która nie będzie studiować. Oferta edukacji w przeciągu dwudziestu latach zrobiła się tak bardzo bogata, że studentem mógł zostać niemal każdy. Z pojedynczej strony to wspaniałe, że jesteśmy tak nastawieni do nauki i że inwestujemy nasz rozwój.

Uczelnia
Redaktor: The LEAF Project
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z innej jednak perspektywy można również na to patrzeć przez pryzmat negatywów.A więc, tak wiele osób skończyło studia, że obecnie brakuje pracy. Kłopot ten bez wątpienia występuje na kilku płaszczyznach, a zaczyna się już od oferty konkretnych studiów.

Po prostu za dużo osób studiuje kierunki humanistyczne. Prawdopodobnie teraz ten odsetek zmniejszył się, ale jeżeli będziemy analizować studentów właśnie takich kierunków, to stwierdzimy, że liczba jest bez wątpienia pokaźna. To naturalnie nie kierunki studiów są odpowiadające za całe zło, lecz nasze wybory. Bo nie ma nic zdrożnego w studiach humanistycznych typu politologia czy socjologia, ale często nie wiemy, co kieruje nami, by obecnie to wybrać - http://wszedukacja.pl/dla-kandydatow/studia-i-stopnia/.

Inne artykuły

Jaki pomysł na biznes warto aktualnie wykorzystać w praktycewcielić w życie?

pizzeria
Nie da się ukryć zjawiska, że stosunkowo duża część naszego polskiego społeczeństwa zatrudniona jest w charakterze pracowników najemnych w swoich zakładach pracy. Posiadanie stabilnego miejsca zatrudnienia jest dodatkowo w pewnej mierze głównym priorytetem, do którego dążą młodzi ludzi. Podejmowanie pracy w takiej formie ma z pewnością swoje wady i zalety. Trzeba niemniej jednak zauważyć, że niektórzy z nas z pewnością nie wyobrażają sobie bycia zależnym.


Przyczyn mamy kilka. Że łatwiej się dostać, bo przyjmują mnóstwo osób, że nie ma przedmiotów ścisłych i jest bez wątpienia zajmujący. Tego typu przykładów tak naprawdę możemy mnożyć i każdy z nich jest dość logiczny. A problem polega na tym, że zdobywamy tego rodzaju studia i nie posiadamy planów, co po ich ukończeniu robić. To jest najważniejszy kłopot.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.