Bluszczowa rewolucja w garnkach i na talerzach

Jak rozwój współczesnej techniki i ludzkiej pomysłowości ułatwia i uprzyjemnia przyrządzanie posiłków

Zwykło się sądzić, że kuchnia jest domeną pani domu, chociaż równie często słyszy się stwierdzenie, że to właściciele domu są najwspanialszymi szefami kuchni. Niezależnie od tego, kto w mieszkaniu gotuje, aneks kuchenny należy doposażyć w odpowiednie akcesoria. Z racji tego, że jedni wolą beztłuszczową żywność, a drudzy tradycyjne ojczyste posiłki, w domowych regałach mieszczą się najróżniejszego gatunku naczynia i sprzęty kuchenne.
przkładowa karta dań w lokalu
Redaktor: Mark Mrwizard
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak powinna prezentować się karta dań i dodatki na stołach w dobrych restauracjach?

Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, jadło i kelnerzy, kucharze. To również klienci, wystrój wnętrza i niezmiernie istotne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw potraw proponowanych przez szefa kuchni, chodzi raczej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i przejrzysta. To dwie najistotniejsze cechy. Jeśli to zafoliowana kartka, to musimy sprawdzać, czy folia nigdzie nie odchodzi. Jeżeli to książeczka, to musimy obejrzeć każdą na koniec dnia i sprawdzić czy nie zapodziały się wśród kartek jakieś okruchy. To niezmiernie ważne by menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Ważne jest też to, by, co jakiś czas dokonać przeglądu potraw i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeżeli chcemy zaprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo stworzyć całą kartę dań. Nie piszmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.
nalewka
Redaktor: cyclonebill
Na podstawie: http://www.flickr.com

Opłaca się powiedzieć co smakuje nam najwspanialej

Są obywatele, którzy lubują się tylko w mocnych trunkach, które równocześnie są z tych wyższych półek, takich jak chociażby whisky. Lecz są również osoby, które lubią łagodniejsze napoje alkoholowe, które posiadają mniejszą ilość procentów oraz jeszcze na dodatek są smakowe, co powiększa przyjemność z ich spożywania. Tu mamy do wyboru różnego typu likiery, kremy, lecz również oraz alkohole, które w razie czego mamy szansę przygotować sami, we własnym domu.
Wnętrze restauracji
Redaktor: Andrew Nash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zakupy standardowym zobowiązaniem prowadzących lokale gastronomiczne

Sporo osób, zazwyczaj przez wzgląd na fakt, że są rzeczywiście zabiegani i mają mało czasu, który dzielą pomiędzy pracę a obowiązki domowe, decyduje się na stołowanie w restauracjach oraz barach. Jest to komfortowa alternatywa dla samodzielnego przyrządzania posiłków, która odznacza się obecnie dość dużą popularnością.
Redaktor: Häagen-Dazs

Jak przyrządzić doskonały deser lodowy?

Pora letnia to w największym stopniu gorący okres w ciągu całego roku. W tym czasie w szeregu przypadków jesteśmy przymuszeni do przebywania w wysokich temperaturach, które niestety nie są dla nas przyjemne. Wobec takiej sytuacji po wielokroć poszukujemy przetestowanych sposobów, dzięki którym możemy w subtelny sposób obniżyć temperaturę naszego ciała. Praktyka wyraźnie pokazuje, że jest ich nadzwyczaj duża, niemniej jednakże ciągle ogromnym zainteresowaniem cieszy się pośród nas spożycie lodów. Ich spożywanie jest dla nas względnie przyjemne, wobec tego wykorzystujemy niemalże każdą okoliczność do ich nabycia.
Pizza
Redaktor: Fotolia
Na podstawie: Fotolia

Pizza jest znana już od okresu starożytnej Grecji

Nie od dzisiaj wiadomym jest, że pizza jest z nami już od okresu starożytnych Greków. Właśnie oni bowiem jako pierwsi piekli krągłe chleby, polane olejem z oliwek, posmarowane czosnkiem i wyjątkową mieszanką ziół.
Meble kuchenne
Redaktor: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com

Niezbędniki w Twojej kuchni!

Ważnych narzędzi w kuchni nigdy zbyt dużo. Pamiętajmy, iż im rozmaitszy nasz przybornik kuchenny tym lepsza praca i smakowitsze potrawy. Czy posiadasz w swojej kuchni wszystko, co potrzebne? Czy masz otwieracze do butelek, podajniki kuchenne, relingi lub serwetniki? Nie posiadasz? Więc czytaj dalej, bo na tych narzędziach kuchennego zaopatrzenia skoncentrujemy się w tym artykule.
Pizza
Redaktor: www.onaonaona.com
Na podstawie: www.onaonaona.com

Co zjeść podczas imprezy?

Impreza...godzina 16:00, jest właśnie piątek, a my wróciliśmy z pracy lub szkoły. Na 18:00 jesteśmy umówieni na imprezkę ze znajomymi, więc 2h czasu wolnego dla nas.

Jeżeli jesteśmy facetem to nie ma kłopotu, będziemy potrzebować jakieś 20 min. od momentu wykąpania się, do włożenia klucza w zamek drzwi po zewnętrznej stronie naszego lokum. Jednak jeżeli jesteśmy płcią piękną, to już trzeba będzie 20 minut, ale jakieś razy trzy. Pierwszy etap - kąpiel może i depilacja, potem suszenie, makijaż, strojenie, lustro i gotowa do wyjścia. Dokładnie 1h i 29 minut (nowy rekord). Wow.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.