Bluszczowa rewolucja w garnkach i na talerzach

Jak rozwój współczesnej techniki i ludzkiej pomysłowości ułatwia i uprzyjemnia przyrządzanie posiłków

Zwykło się sądzić, że kuchnia jest domeną pani domu, chociaż równie często słyszy się stwierdzenie, że to właściciele domu są najwspanialszymi szefami kuchni. Niezależnie od tego, kto w mieszkaniu gotuje, aneks kuchenny należy doposażyć w odpowiednie akcesoria. Z racji tego, że jedni wolą beztłuszczową żywność, a drudzy tradycyjne ojczyste posiłki, w domowych regałach mieszczą się najróżniejszego gatunku naczynia i sprzęty kuchenne.
przkładowa karta dań w lokalu
Redaktor: Mark Mrwizard
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak powinna prezentować się karta dań i dodatki na stołach w dobrych restauracjach?

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i kelnerzy, kucharze. To również klienci, aranżacja wnętrza i jakże ważne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw potraw serwowanych przez kucharza, chodzi raczej o formę samego menu. Porządna restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i dobrze rozplanowana. To dwie podstawowe cechy. Jeśli to zafoliowana kartka, to musimy sprawdzać, czy folia nigdzie się nie odkleja. Jeżeli to książeczka, to należy obejrzeć każdą pod koniec dnia i zobaczyć czy nie znalazły się między kartkami jakieś okruchy. To bardzo ważne żeby menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Ważne jest też to, by, co jakiś czas robić przegląd dań i wyrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeśli mamy ochotę zaprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo stworzyć całą kartę dań. Nie dopisujmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.
nalewka
Redaktor: cyclonebill
Na podstawie: http://www.flickr.com

Opłaca się powiedzieć co smakuje nam najwspanialej

Są obywatele, którzy lubują się tylko w mocnych trunkach, które równocześnie są z tych wyższych półek, takich jak chociażby whisky. Lecz są również osoby, które lubią łagodniejsze napoje alkoholowe, które posiadają mniejszą ilość procentów oraz jeszcze na dodatek są smakowe, co powiększa przyjemność z ich spożywania. Tu mamy do wyboru różnego typu likiery, kremy, lecz również oraz alkohole, które w razie czego mamy szansę przygotować sami, we własnym domu.
Wnętrze restauracji
Redaktor: Andrew Nash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zakupy standardowym zobowiązaniem prowadzących lokale gastronomiczne

Sporo osób, głównie ze względu na fakt, że są rzeczywiście zabiegani oraz mają mało czasu, który dzielą pomiędzy pracę a obowiązki domowe, decyduje się na jadanie w restauracjach oraz barach. Jest to szybka alternatywa dla własnoręcznego przyrządzania posiłków, która odznacza się aktualnie dość dużą popularnością.
Redaktor: Häagen-Dazs

Jak przyrządzić doskonały deser lodowy?

Pora letnia to w najwyższym stopniu gorący okres w ciągu całego roku. W tym czasie po wielokroć jesteśmy zmuszeni do przebywania w wysokich temperaturach, które na nieszczęście nie są dla nas przyjemne. Wobec takiej sytuacji wielokrotnie poszukujemy przetestowanych sposobów, dzięki którym możemy w delikatny sposób obniżyć temperaturę naszego ciała. Praktyka wyraźnie pokazuje, że jest ich ogromnie duża, niemniej pomimo tego ciągle ogromnym zainteresowaniem cieszy się pośród nas konsumpcja lodów. Ich spożywanie jest dla nas względnie przyjemne, skutkiem tego wykorzystujemy niemalże każdą okoliczność do ich kupna.
Pizza
Redaktor: Fotolia
Na podstawie: Fotolia

Pizza jest znana już od okresu starożytnej Grecji

Nie od dzisiaj wiadomym jest, że pizza towarzyszy nam już od okresu starożytnych Greków. Właśnie oni bowiem jako pionierzy wypiekali okrągłe bochenki chleba, posmarowane oliwką z oliwek, nasmarowane czosnkiem i szczególną mieszanką ziół.
Meble kuchenne
Redaktor: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com

Niezbędniki w Twojej kuchni!

Niezbędnych przyrządów w kuchni przenigdy zbyt wiele. Pamiętajmy, że im rozmaitszy nasz komplet kuchenny tym skuteczniejsza praca i smakowitsze potrawy. Czy posiadasz w swojej kuchni to, co potrzebne? Czy posiadasz otwieracze do butelek, podajniki kuchenne, relingi czy serwetniki? Nie posiadasz? To przeczytaj dalej, bo na tych elementach kuchennego wyposażenia skoncentrujemy się w niniejszym tekście.
Pizza
Redaktor: www.onaonaona.com
Na podstawie: www.onaonaona.com

Co zjeść podczas imprezy?

Niebawem impreza...godzina 16:00, jest właśnie początek weekendu, a my wróciliśmy z pracy lub szkoły. Na 18 jesteśmy umówieni na imprezkę u znajomych, więc 2h czasu wolnego dla siebie.

Jeśli jesteśmy facetem to nie ma problemu, będziemy potrzebować mniej więcej 20 minut od momentu kąpania się, do wkładania klucza w zamek drzwi po zewnętrznej stronie naszego domu. Jednak jeżeli jesteśmy kobietą, to już trzeba będzie 20 min., ale przynajmniej razy trzy. Pierwszy etap - kąpiel może i depilacja, później suszenie włosów, malowanie, strojenie, lustro i gotowa do wyjścia. Dokładnie 1h i 29 minut (nowy rekord). Wow.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.