zachowanie w ciązy
psycholog
Na podstawie: flickr.com

Znaczenie mowy w życiu człowieka

Człowiek jest istotą wyjątkową w przyrodzie. Kilka cech ludzkiego gatunku może świadczyć o tym, między innymi: wyprostowana postawa, używanie przyrządów, jednak najbardziej wyjątkową cechą człowieczą jest mowa - niezmiernie skomplikowany system znaków i reguł służących komunikacji, przekazywaniu emocji bądź wymianie informacji. Nie jest to system jednorodny, każda z grup etnicznych posiada swój system reguł, a czasem i symboli.
Mama z dzieckiem na placu zabaw
Redaktor: Travis Swan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Każda mama musi zaufać swojej intuicji. Przecież natura ofiarowała nam ten dar, musimy go tylko odnaleźć w sobie

Wie o tym każda mama, że jej dziecko powinno być najszczęśliwsze na świecie. Nie ma od tego wyjątku. Co to właściwie oznacza? Na poziomie życia codziennego nikt nie ma wątpliwości, że dziecko dla matki jest najważniejsze. Bardziej ważne od męża, brata, ojca czy matki.
Kąpiel małego dziecka
Redaktor: Alphanova Bebe
Na podstawie: Alphanova Bebe

Co musimy mieć przygotowane dla niemowlaka

Gdy wiemy, że niebawem urodzi się nasz potomek doskonale wiemy, że trzeba kupić dla niego wiele podstawowych rzeczy. Taka wyprawka dla noworodka to kosztowna sprawa. W dodatku nie zawsze kobieta, która jest w ciąży ma możliwość zrobienia zakupów. Przyszli tatusiowie również nie zawsze mają czas, a nawet, jeśli by go znaleźli, to trudno byłoby im wyszukać to, czego potrzeba, nawet kiedy wszystko mieliby zapisane na liście.
Mama i dziecko
Redaktor: iStock
Na podstawie: iStock

Doskonała bielizna dla przyszłych mam, jaka projektowana jest z myślą o ich oczekiwaniach

Oczywiste jest, że każda bez wyjątku świeżo upieczona matka ma powinność posiadać wszystko to, co umożliwi jej jak najbardziej optymalną troskę nad pociechą, a przy tym okaże się dla niej swobodne. W takiej mierze, na ile mama czuje się wzorcowo ze swoją osobą, tak może odczuć to jej pociecha. Ta sprawa została już dowiedziona.
Moon, modne łóżeczko do pokoju dziecka
Redaktor: Pinio
Na podstawie: Pinio

Wychowanie malucha - nie zapominajmy o umiarze

Świat dziecka powinien być niezwykły. Powinniśmy stymulować dziecko, aby nauczyło się kilku pożytecznych rzeczy: języka obcego, pływania czy gry na fortepianie. Oczywiście, wszystko zależy od wieku i tego, co chcemy dla dziecka. Nie można przesadzić i wysyłać dziecko na wszystkie możliwe aktywności. Z tego nadmiaru może nie wyniknąć nic dobrego, a więc pamiętajmy: umiar to rzecz święta.
pieluszka
Redaktor: CatEyedKP
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pieluchy wielokrotnego użytku jako produkt dla dziecka coraz popularniejszy w kraju jak i na świecie

Pieluchy wielorazowe są coraz więcej popularne również w kraju jak i na świecie. Przede wszystkim dlatego, że są zdrowe dla dziecka oraz ekologiczne dla świata. Pieluszki wielorazowe są coraz więcej popularne również w Polsce jak i na świecie. Przeważnie dlatego, że są zdrowe dla noworodka i ekologiczne. Są uszyte z materiałów oddychających, a więc nie przegrzewają pupy dziecka.
Wiosenna dieta
Redaktor: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Dlaczego warto poświęcać jak najwięcej uwagi wartościowemu żywieniu kobiet, które są w stanie błogosławionym

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu pań. Niektóre z nich przygotowują się do rodzicielstwa jeszcze na długo przed planowanym poczęciem. Właściwie się odżywiają i łykają kupione w punktach aptecznych tabletki. Kiedy wreszcie test utwierdzi je w przekonaniu, że za 9 miesięcy zostaną szczęśliwymi rodzicami, to na ich talerzach zaczynają pojawiać się specjalnie skomponowane dania.
smoczek
Redaktor: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com

Które akcesoria dla dzieci zamówić

Młoda mama ma sporo dylematów i całkowicie wcześniej nieznane trudności. tak samo młody tata, chociaż zależne jest to właściwie, jak angażuje się w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to zawsze coś więcej niż ogromne wydarzenie, to zmiana o 180 stopni, unikatowa i niezwykła. Całe życie ulega odmianie, a młodzi rodzice stają się teraz odpowiedzialni za swoją pociechę. To z jednej strony bardzo stresująca świadomość, z drugiej ogromne spełnienie. Młodzi rodzice są zmuszeni dopilnować wielu rzeczy – począwszy od potrzeb najbardziej podstawowych, po te najwyższe, emocjonalne.
Zdrowe nogi przyszłej mamy
Redaktor: FuturePR
Na podstawie: FuturePR

W jakim przypadku kupić test na płodność

W współczesnych czasach sporo mówi się o rodzeniu dzieci - aborcja jest tematem poruszanym praktycznie przez wszystkie programy radowe, które chcą zwiększyć swoją oglądalność. Sprawy antykoncepcji i płodności dotyczą niemalże każdego z nas, każdego jednak w trochę innym zakresie. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, że wiele osób z różnych względów nie chce mieć dzieci - dla nich przede wszystkim przeznaczona jest antykoncepcja, czasami jednak osoby te "zaliczają" tak zwaną wpadkę.
Redaktor: Image Experts

Jak się ubrać, gdy jesteś w ciąży?

Co najlepiej włożyć na siebie w czasie ciąży? Wydaje się, że początkowo nie ma powodu do zmartwień, bo to, że jest się w ciąży jest niewidoczne, lecz już w czwartym, piątym miesiącu ulega to zmianom. Twoje ubrania stają się za ciasne. Dodatkowo, szybko zmienia się Twoja sylwetka do tego stopnia, że nie wystarczy już zwyczajnie kupować luźniejszych ubrań.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.