zabawki edukacyjne
mikołaj w przedszkolu
Na podstawie: flickr.com

Jeśli jesteś młodym pracownikiem w przedszkolu, lub masz dziecko, które uczęszcza do placówki pedagogicznej, powinieneś zaczerpnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Gdy nadchodzi okres bożonarodzeniowy, największą radość z oczekiwania i szykowania do świętowania mają małe dzieci. W takim czasie piszą list do św. Mikołaja, liczą na worek prezentów, a ich największym zmartwieniem jest to, czy zasłużyły i były posłuszne przez cały rok. Ważnym przedsięwzięciem jest Mikołaj w przedszkolu.
chrzest święty
Redaktor: Franz Johann Morgenbesser
Na podstawie: http://www.flickr.com

Butiki z dewocjonaliami proponują bardzo ładne komplety do chrztu

Narodziny dziecka to moment niesłychanie istotny zarówno dla rodziców jak i pozostałej części rodziny. Od samego początku mówi się na temat tego, kim stanie się w przyszłości, w jaki sposób je wychować i co zrobić, żeby przekazać najistotniejsze wartości. W rodzinach katolickich, po narodzinach potomka wyjątkowo znaczącym aspektem jest chrzest, jaki wedle wierzeń zdejmuje grzech pierworodny. W związku z tym w całej familii, gdy nadchodzi chrzest widać wielkie podniecenie.
oczy
Redaktor: Kyle May

Bezpieczny tryb stałego pozbycia się defektów wzroku

Wzrok to ogromnie ważny i delikatny organ. Zabiegi laserowej korekty wzroku są dzisiaj najbezpieczniejszym rozwiązaniem trwałego pozbycia się wad takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.
Farby wodne
Redaktor: Winsor&Newton
Na podstawie: Winsor&Newton

Przeznaczenie farbek do celów edukacyjnych i terapeutycznych

Farbki do malowania palcami to farbki wodne o spoistości galaretowatej, nieszkodliwe i proste do czyszczenia. Farby te nadają się do malowania na cienkim, ale odpornym papierze i na brystolu.Przeznaczenie farbek do celów edukacyjnych i terapeutycznych stosowano dawno temu.
Przykładowa gra online
Na podstawie: gry-online.pl

Na czym polega fenomen gier online?

W świecie gier online coraz więcej graczy przenosi się do świata online. Dają one graczom dwie możliwości wejścia w świat wirtualny - przez sam portal gry lub też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów gwarantuje graczom więcej wyborów, gierkowych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.
Pokój dziecięcy
Redaktor: Barlinek S.A.
Na podstawie: Barlinek S.A.

Meble na wagę pozytywnego rozwoju dziecka, czyli jak ważne jest odpowiednie dobieranie szafek w przedszkolach

Przedszkole ma obowiązek zapewnić małym dzieciom stosowne warunki do rozwoju. To tu nasze maluchy rozpoczynają swoje przygody ze sztuką, aktywnością fizyczną, nawiązują pierwsze kontakty. W pomieszczeniach przedszkolnych znaczącą rolę odgrywają meble przedszkolne.
plac zabaw i przedszkole
Redaktor: Frogn kommune
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nowatorskie rozwiązania stosowane przy budowie placów zabaw - zalety syntetycznych nawierzchni.

Bardzo częstym widokiem na osiedlowych placykach są niewielkie place zabaw. Duża ich część jest stawiana na kawałku trawy, która jest jednak praktyczna i bezpieczna. Ale pomimo tego ziemia jest dość twarda i przy uderzeniu z większej wysokości można sobie zrobić krzywdę, dlatego też coraz bardziej powszechne są specjalne nawierzchnie mające odpowiednie parametry jeśli chodzi o amortyzację.
naklejki
Redaktor: John Fischer
Na podstawie: http://www.flickr.com

Naklejki u lekarza dopomagają pomniejszyć lęk

Dzieci często obawiają się tego co okazuje się niewiadome, przez to też nie lubią chodzić do lekarza, szczególnie jeżeli są małe. Świetnym planem, aby przyzwyczaić je z tym miejscem, jest nagrodzenie ich za odwagę, a zatem podarowanie niewielkiej rzeczy, która spowoduje, że poczują się wyróżnione oraz dostrzeżone.
Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona
Redaktor: Pinio
Na podstawie: Pinio

Jeżeli chcesz optymalnie zagospodarować wnętrze pokoju dziecięcego, zdecyduj się na łóżka piętrowe

Aranżacja pokoju dla dziecka potrafi być wielkim wyzwaniem, ponieważ małym lokatorom należy zagwarantować nie tylko miłe otoczenie, ale także komfort i bezpieczeństwo. Nadprogramową komplikacją może być niewielka powierzchnia pokoiku, która znacząco utrudni ustawienie wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia.
duplo
Redaktor: dierk schaefer
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zabawki dostosowane do wieku dziecka

W obecnych czasach panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej wypełniony czas dziecka, tym większe ma ono szanse na powodzenie w dalszym życiu. Należy mimo wszystko nie popadać w zbytnią przesadę. Dobrze jest przeznaczyć dziecku czas na swobodną zabawę, która pomoże mu myśleć i marzyć po swojemu. Dla najmłodszych dzieci dobrym wyborem będą maty oraz książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie zajmą małego odkrywcę na długi czas.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.