Słodki sen

Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które dziecko może ściągnąć i się skaleczyć.

Wychowywanie potomka

Wychowanie pociechy poza oczywistą radością i spełnieniem, to też dość częste kłopoty i niepowodzenia. Jednym z nich jest kwestia finansowa, bo jak wiadomo, pieniędzy nigdy nie jest za dużo, także dla naszych dzieci. Tymczasem kwestia finansowa jest dość często pomijana, jakby nie istniała, albo jak gdyby nie można było zestawiać nasze dziecko z pieniędzmi. Powszechnie wiadomo, są sprawy bezcenne, jak bliskość czy macierzyństwo, jednakże jest również rzeczywistość, którą rządzą pieniądze.

Nasze dzisiejsze dzieci

Lata dziecięce to dar, niezapomniane przeżycia, fantazja, nieskończona wyobraźnia, wieczna oaza szczęścia. Oczywiście, nie każdy ma takie najmłodsze lata, nawet trzeba szukać w krajach ogarniętych wojną, żeby zobaczyć, czym jest nieszczęście, które dotyka wielu najmłodszych. Jednakże, wierzę, że większość z nas ma to szczęście żyć – jakby to powiedział klasyk – w „nudnych czasach”, w których nie było wojen, rewolucji, wysiedleń i innych tego typu nieprzyjemności.