Wędliny
mięso
Redaktor: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com

Produkcja mnóstwa rodzajów wędlin

Jesteśmy narodem mięsożernym. Statystyczny Polak nie wyobraża sobie dnia bez kotleta, czy wędliny. Mięso jest idealnym źródłem wartościowego białka i żelaza. Obok innych wyrobów pochodzenia zwierzęcego jest najlepszym źródłem pełnowartościowego białka. Zawiera ono każde konieczne aminokwasy, jakich system nie potrafi sam wykształcić, a które są potrzebne do konstrukcji tkanek. Posiada także tę wartość, że jest poprawniej przyswajalne niż białko roślinne.
kiełbasa
Na podstawie: pixabay

Jeśli jesteś zwolennikiem zdrowej i nieprzetworzonej żywności, chcesz odpowiednio zatroszczyć się o siebie i własną rodzinę – musisz zaczerpnąć odrobinę informacji na temat produktów odżywczych.

System gospodarczy żywności w Naszym kraju osiąga swoje maximum. Zjawia się mnóstwo możliwości. Na zbyt wchodzą całkiem różne produkty, ujawniają się nowe marki, startują produkcje i punkty sprzedaży. Dziś nie braknie już jedzenia na półkach, a raczej wszędzie jest jego nadmiar. Procesowi nabywania produktów spożywczych współtowarzyszy popularna dieta i dynamiczny styl egzystencji. Jedzenie zostało znaczącą dziedziną dla człowieka.
wędliny
Redaktor: Tarsmak
Na podstawie: Tarsmak

Kiedy produkcja domowa różnorodnych przetworów mięsnych zaczyna robić się opłacalna.

Nie ma nic lepszego na śniadanie od aromatyczne, soczystej wędliny na kromce świeżego chleba. Chłodnicze lady w sklepach gną się wręcz pod natłokiem różnorodnych szynek, kiełbas i pasztetów. Wszystkie kusza swojskim nazewnictwem i pięknym wyglądem. Jednak nie wszystkie są rzeczywiście smaczne. Nie wspominając już o niekoniecznie dobrym wpływie złych jakościowo wyrobów na zdrowie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.