Menu
jedzenie
Redaktor: with wind
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie jest najważniejsze czy lubisz szpinak czy nie, powinieneś wiedzieć, że jest bardzo zdrowy. Trzeba wiedzieć, jak wpływa dobrze na zdrowie

Chociaż jest warzywem bardzo zdrowym, nie zawsze nasza dieta akceptuje jego obecność. Szpinak na pewno nie należy do naszych faworyzowanych warzyw, chociaż na pewno jego wartość odżywcza jest ogromna.
wnętrze restauracji
Redaktor: eyeliam
Na podstawie: http://www.flickr.com

Diabeł tkwi w szczegółach

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, dania i obsługa. To też klienci, aranżacja wnętrza i jakże ważne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw potraw serwowanych przez kucharza, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i dobrze rozplanowana. To dwie podstawowe cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to musimy sprawdzić, czy folia nigdzie nie odchodzi. Jeżeli to książeczka, to należy przejrzeć każdą pod koniec dnia i sprawdzić czy nie zapodziały się między kartkami jakieś resztki jedzenia. To niezmiernie ważne żeby menu było zadbane, a co za tym idzie chciało się złożyć zamówienie. Istotne jest również to, by, co jakiś czas dokonać przeglądu dań i wyrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeśli mamy ochotę wprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo wydrukować kartę dań. Nie dopisujmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to bywa kompromitujące.
wifi reklama
Na podstawie: pixabay.com

Na czym polega marketing restauracyjny?

Branża restauracyjna w naszym kraju rośnie w czasie w szybkim tempie. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka: rozszerzenie świadomości kulinarnej rodaków, powodzenie show telewizyjnych takich jak chociażby Top Chef albo Master Chef oraz wzrost zarobków w wybranych sektorach gospodarki. Dzięki czemu Polacy bardzo chętnie wybierają się do lokali gastronomicznych aby zasmakować niezwykłych dań.
wesele
Na podstawie: foter.com

Czym musimy się kierować decydując się na salę na swe idealnewesele?

Przede wszystkim musimy obliczyć liczbę uczestników. Obszar poszukiwań będzie inny, jeśli zamyślamy wesele na 50 osób a 150 osób. Sal na dużą ilość osób jest znacznie mniej i należy pamiętać, iż zazwyczaj w tych lokalizacjach terminy są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeśli Parze Młodej także zależy na tym, aby tańce odbywały się na tejże samej sali, by wszyscy goście byli umieszczeni w jednym pomieszczeniu itd.
ślub
Redaktor: JASON 蕭
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak można najwłaściwiej wyprawić idealne przyjęcie weselne?

Wesele jest najważniejszą imprezą dla człowieka, do której przyszli małżonkowie przygotowują się ze znacznym wyprzedzeniem. W dzisiejszych czasach wyprawienie przyjęcia weselnego nie jest specjalnie kłopotliwe, ponieważ mamy do wyboru dość sporo popularnych restauracji. Trzeba zaznajomić się z ich charakterystyką, wybierając wymarzony lokal. Jeżeli poszukujemy stylowej restauracji zajmującej się organizacją przyjęć weselnych, trzeba wpisać do wyszukiwarki sformułowanie „Lubin restauracja”.
Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym
Redaktor: JAWO
Na podstawie: JAWO

Nie masz pojęcia, co zrobić na obiad? Skorzystaj z naszych rad

Wszyscy kojarzymy to stare powiedzonko, które tyczy się trzech kolejnych posiłków w całym dniu. Według niego, śniadanie należy zjeść samemu, obiadem podzielić się z dobrymi ludźmi, a kolację dać nieprzyjacielowi. Znamy jeszcze jedno, które twierdzi, że pierwszy posiłek ma być królewski, natomiast drugi- już nieco mniej wystawny. Nigdy nie zapominajmy o ciepłym obiedzie. Tylko śniadanie, nawet jeżeli będzie niezwykle obfite, nie zagwarantuje na siły aż do wieczora. Tak naprawdę, w naszym powszednim jadłospisie powinno występować pięć posiłków, spożywanych o stałych godzinach. A obiad jest bardzo ważną jego częścią.
przkładowa karta dań w lokalu
Redaktor: Mark Mrwizard
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak powinna prezentować się karta dań i dodatki na stołach w dobrych restauracjach?

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, dania i obsługa. To też klienci, wystrój wnętrza i niezmiernie istotne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw dań serwowanych przez kucharza, chodzi raczej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i dobrze rozplanowana. To dwie najważniejsze cechy. Jeśli to zafoliowana kartka, to trzeba sprawdzać, czy folia nigdzie się nie odkleja. Jeżeli to książeczka, to należy przejrzeć każdą pod koniec dnia i sprawdzić czy nie zapodziały się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To niezmiernie istotne żeby menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Ważne jest również to, by, co pewien czas robić przegląd dań i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeśli mamy ochotę zaprowadzić jakieś zmiany w karcie potraw nie zapominajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo stworzyć całą kartę dań. Nie piszmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to bardzo brzydko wygląda.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.